null

Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Urząd Dzielnicy Ursynów, razem z parafią pw. św. Apostołów. Piotra i Pawła, zapraszają na uroczystości, które rozpoczną się 1 września (czwartek), o godz. 18.00. Na koniec zaplanowano także wyjątkowe widowisko.

Uroczystości 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczną się o godz. 18.00 mszą świętą w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (ul. Szumiąca 5), w intencji ojczyzny i poległych w II wojnie światowej. Następnie uformowana zostanie kolumna, która przejdzie ulicą Łagiewnicką na pobliski cmentarz, w rejon kwater żołnierskich. Tam o godz. 19.00 złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze. 

O godz. 19.20 rozpocznie się widowisko słowno – muzyczne „Ludzie ludziom zgotowali ten los”, w którym wystąpią Maja Komorowska - recytacje, Joanna Okoń - skrzypce, Michał Bator – werbel, a poprowadzi Jolanta Fijałkowska. 

W uroczystościach wezmą udział kombatanci Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, kadra oficerska Centrum Operacji Powietrznych, przedstawiciele władz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Harcerstwa Polskiego oraz poczty sztandarowe ursynowskich szkół.