Z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na wyjątkowy koncert Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik. „Astronomia poety. Baczyński” to kolejny projekt muzyczny Muzeum Powstania Warszawskiego. Koncert odbędzie się 1 sierpnia, o godz. 17.30, na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Wcześniej, jak co roku, uroczyste wciągnięcie flag na maszt przed urzędem oraz godzina „W” na skrzyżowaniu al. KEN i ul. I. Gandhi.
- W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie muzyczne dla mieszkańców Ursynowa. W ten sposób chcemy oddać hołd wszystkim, którzy walczyli w powstaniu. Wydarzenie jest oczywiście bezpłatne. To będzie wyjątkowy dzień, także na Ursynowie – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.
Mela Koteluk i Kwadrofonik stworzyli album „Astronomia poety. Baczyński” piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.
- Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane – mówią artyści.
Na bezpłatny koncert zapraszamy we wtorek, 1 sierpnia, o godz. 17.30, na parking przy urzędzie. Wcześniej odbędzie się uroczyste wciągnięcie flag (przed godziną „W”) przed Urzędem Dzielnicy Ursynów. A o godz. 9.00 przedstawiciele urzędu złożą wieńce i zapalą znicze przed pamiątkowym głazem oraz pod tablicą memoratywną na ogrodzeniu Toru Wyścigów Konnych Służewiec (ul. Puławska 266).
Tereny Ursynowa były miejscem ważnych wydarzeń z 1944 roku. To tu, już pierwszego dnia powstania, żołnierze AK szturmowali Tor Wyścigów Konnych, a Las Kabacki był schronieniem dla rozbitych i wycofujących się oddziałów.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Załączniki: