null

Obowiązki środowiskowe dla przedsiębiorców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
po lewej stronie uśmiechnięta młoda kobieta z długimi włosami widać ja tylko od połowy w górę, jest na tle szarym zmieniającym się w prawo w zielony
Autor: UD Ursynów

Zapraszamy na kolejne wydarzenie wspierające przedsiębiorczość w naszej dzielnicy. We wtorek, 20 czerwca, o godz. 18.00, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, sala 136) odbędzie się spotkanie „Obowiązki środowiskowe dla przedsiębiorców”. Ten ważny temat przybliżą Beata Bartosiak oraz Mirosław Baściuk. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny (obowiązuje rejestracja).

- Tym razem poruszymy ważny ze społecznego punktu widzenia temat, czyli odpowiedzialność środowiskową przedsiębiorców i obowiązków jakie na przedsiębiorców w zakresie odpadów nakładają obecne przepisy. Przestrzeganie tych przepisów to nie tylko kwestia szacunku do obowiązującego prawa, ale też dbałość o wizerunek przedsiębiorcy, a przede wszystkim moralny obowiązek związany z troską o stan środowiska, w którym wszyscy żyjemy - mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Na spotkaniu poruszone zostaną ważne tematy:

  • odpowiedzialność podmiotów wprowadzających produkty i produkty w opakowaniach,
  • obowiązki wynikające z ustawy anty-plastikowej,
  • obowiązki wytwórców odpadów, prowadzenie ewidencji odpadów, 
  • kogo dotyczy wpis w BDO.

Prowadzący spotkanie


Mirosław Baściuk - dyrektor zarządzający ASEKOL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz zakładu przetwarzania ENVIROPOL PL Sp. z o.o. Od ponad 20 lat związany z branżą recyklingu, w szczególności zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Czynnie uczestniczy w procesach legislacyjnych dotyczących recyklingu na etapie konsultacji społecznych oraz prac w komisjach sejmowych.

Beata Bartosiak - koordynator działu doradczo-szkoleniowego ASEKOL PL. Z wykształcenia inżynier ochrony środowiska. Zawodowo od lat pomaga przedsiębiorcom w poruszaniu się w obrębie przepisów dotyczących ochrony środowiska, w szczególności rozszerzonej odpowiedzialności producenta i gospodarki odpadami. Zajmuje się również realizacją Publicznych Kampanii Edukacyjnych w firmach, gminach i placówkach oświatowych. Prywatnie mieszkanka Ursynowa, miłośniczka roślin i przyrody. 

Inspiracja i Networking


Spotkania, podczas których poruszane są tematy okołobiznesowe, objęte zostały wspólnym hashtagiem #INUrsynów - „I” oznacza inspirację, a „N” networking. Są to dwa cele, które chcemy osiągnąć, czyli zachęcić do poszukiwania nowych pomysłów na rozwój biznesów, a jednocześnie do współpracy między lokalnymi przedsiębiorcami.

Zachęcamy także do śledzenia profilu Przedsiębiorczy Ursynów, na którym na bieżąco publikujemy informacje dotyczące spotkań, szkoleń i aktywności Urzędu Dzielnicy Ursynów w obszarze przedsiębiorczości.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.