Wydarzenie

null

Obowiązki środowiskowe dla przedsiębiorców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.06.2023 18:00 - 20.06.2023 20:00
Urząd Dzielnicy Ursynów, sala 136, al. KEN 61, 02-777 Warszawa
Plakat do wydarzenia
Autor: Przedsiębiorczy Ursynów

Zapraszamy 20 czerwca br. o godz. 18.00 do Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, sala 136) na spotkanie „Obowiązki środowiskowe dla przedsiębiorców”. O obowiązkach środowiskowych dla przedsiębiorców opowiedzą Beata Bartosiak oraz Mirosław Baściuk. To kolejne wydarzenie wspierające przedsiębiorczość w naszej dzielnicy.

Tym razem poruszymy ważny ze społecznego widzenia temat, czyli odpowiedzialność środowiskową przedsiębiorców i obowiązków jakie na przedsiębiorców w zakresie odpadów nakładają obecne przepisy. Przestrzeganie tych przepisów to nie tylko kwestia szacunku do obowiązującego prawa, ale też dbałość o wizerunek przedsiębiorcy, a nade wszystko moralny obowiązek związany z troską o stan środowiska, w którym wszyscy żyjemy - mówi Zastępca Burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny (obowiązuje rejestracja)

Tematyka spotkania:

- odpowiedzialność podmiotów wprowadzających produkty i produkty w opakowaniach,

- obowiązki wynikające z ustawy anty-plastikowej,

- obowiązki wytwórców odpadów, prowadzenie ewidencji odpadów,

- kogo dotyczy wpis w BDO.

Prowadzący:

Mirosław Baściuk - Dyrektor Zarządzający ASEKOL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz zakładu przetwarzania ENVIROPOL PL Sp. z o.o. Od ponad 20 lat związany z branżą recyklingu w szczególności zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Czynnie uczestniczy w procesach legislacyjnych dotyczących recyklingu na etapie konsultacji społecznych oraz prac w komisjach sejmowych.

Beata Bartosiak - Koordynator działu doradczo-szkoleniowego ASEKOL PL ,z wykształcenia inżynier ochrony środowiska. Zawodowo od lat pomaga przedsiębiorcom w poruszaniu się w obrębie przepisów ochrony środowiska, w szczególności rozszerzonej odpowiedzialności producenta i gospodarki odpadami. Zajmuje się również realizacją Publicznych Kampanii Edukacyjnych w firmach, gminach i placówkach oświatowych. Prywatnie mieszkanka Ursynowa i miłośniczka roślin i przyrody.

Plakat do wydarzenia