null

Odbetonowanie placu przed urzędem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na środku chodnik po lewej stronie drzewa i tablice informacyjne po prawej zieleń i budynek Urzędu niebieskie niebo
Wizualizacja placu przed urzędem

Rozpoczęły się prace na placu przed Urzędem Dzielnicy Ursynów. Do końca października pojawią się m.in. nowe rośliny, krzesła miejskie i oświetlenie. Planowane odbetonowanie obejmie ok. 290 m2 placu.

Zakres prac obejmuje rozebranie części płyt betonowych oraz ławek, dostawę i montaż małej architektury, budowę oświetlenia i nasadzenia roślin ozdobnych.

- Już niedługo beton zamienimy na przestrzeń przyjazną mieszkańcom. Będzie zielono i funkcjonalnie. W ten sposób wpisujemy się w program zazieleniania stolicy. Oprócz wielu nasadzeń, pojawią się także nowe ławki, gabloty wystawiennicze czy stojaki rowerowe – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.  

Posadzonych zostanie 9 sztuk drzew, przy czym 5 sztuk drzew istniejących zostanie zaadaptowanych do nowej przestrzeni. Pojawi się także 166 sztuk krzewów, 1805 sztuk bylin oraz 2840 sztuk roślin cebulkowych.

Dodatkowo zaplanowano stworzenie systemu napowietrzająco-nawadniającego oraz instalacji wodociągowej, montaż 8 krzeseł miejskich i 14 gablot wystawienniczych, wymianę oświetlenia w zachowanych ławach, czyszczenie pozostałej powierzchni betonowej, wymianę siedzisk na murkach betonowych i montaż dodatkowych stojaków rowerowych.

W związku z pracami, które potrwają do 30 października 2023 r., trzeba się liczyć z utrudnieniami przy wejściu do urzędu od strony al. KEN. Wejście przez cały czas trwania prac będzie otwarte.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.