Wydarzenie

null

OdLOTowy Dzień Dziecka na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.06.2023 15:00 - 03.06.2023 21:00
Kopa Cwila, Park im. R. Kozłowskiego, Ursynów, Warszawa
grafika do wydarzenia Dzień Dziecka, wszystkie informacje w treści
Autor: Odlotowy Dzień Dziecka

To będzie wyjątkowe wydarzenie, pełne odlotowych atrakcji. Będzie można m.in. polecieć balonem na uwięzi, zajrzeć do balonowego kosza czy do wnętrza szybowca, a także zobaczyć prawdziwego sterowca. Zapraszamy całe rodziny w sobotę, 3 czerwca, w godz. 15.00 – 21.00 do Parku im. R. Kozłowskiego (Kopa Cwila). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Balonowy zawrót głowy

Jeżeli ktoś nie latał nigdy balonem, to będzie miał taką szansę! Loty na uwięzi rozpoczną się o godz. 17.00. Uzależnione będą oczywiście od warunków atmosferycznych. Każdy wznos trwać będzie około 3 minut, ale o możliwej wysokości zdecyduje pilot balonu.

Sam kosz balonowy to też nie lada atrakcja. Będzie można z bliska zobaczyć jak jest zrobiony, w jaki sprzęt jest wyposażony, jak to działa, a nawet uruchomić palniki. Kolejną atrakcją będzie balon fotograficzny. To przygotowana powłoka balonu (bez kosza), do której można wejść, zrobić zdjęcia i poszaleć.

Specjalnie na to wydarzenie przyleci prawdziwy sterowiec! Pojawia się w wielu bajkach, a nad Kopą Cwila zobaczycie go na własne oczy. Będzie krążył i dumnie się prezentował.

Na miejscu wyląduje także szybowiec. Otworzy swój kokpit i zaprosi dzieci do środka. W strefie Aeroklubu Warszawskiego eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania ciekawskich.

Strefa kreatywno – artystyczna

W tej strefie m.in. animacje cyrkowe, które są mieszanką śmiesznych gagów oraz niesamowitych pokazów żonglerki, pantomimy i ekwilibrystyki. Będą w stanie zadziwić i rozśmieszyć każdego do łez.

Na chcących wypróbować swoje umiejętności manualne będą czekać specjalne kartonowe modele samolotów, które po sklejeniu będzie można zabrać ze sobą na pamiątkę. A w strefie edukacyjnej możliwe będzie spotkanie z Yvette Żółkowską, dziennikarką i pisarką biografii piłkarzy dla najmłodszych.

Jeżeli ktoś zgłodnieje, to w strefie BIO dostanie zdrowe jabłko z żywej gleby od polskich sadowników. Bez problemu znajdzie też coś pysznego w foodtruckach.

Wydarzenie organizuje New Form Media, a finansuje Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Plakat do wydarzenia