null

Odnowienie Parku Moczydełko

Drukuj otwiera się w nowej karcie
woda zarośla w koło drzewa za drzewami widać kawałki bloków słoneczny dzień
Park Moczydełko

​​​​​​​Będzie ładniej, bardziej zielono i bezpieczniej. Urząd Dzielnicy Ursynów pozyskał dofinansowanie z budżetu m.st. Warszawy w wysokości 861 800 zł. Prace w Parku Moczydełko rozpoczną się w 2024 roku.

Zakres prac

Wyremontowana zostanie zachodnia części Parku Moczydełko (przy ul. Wełnianej). Planowane działania mają stworzyć przestrzeń o wysokich walorach przyrodniczych i użytkowych, a także poprawić potencjał retencyjny tego obszaru. Zakres prac obejmować będzie w szczególności renaturalizację zbiornika wodnego oraz jego otoczenia, likwidację barier architektonicznych utrudniających migracje zwierząt i zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników terenu.  

Inwestycja kosztować będzie 1 460 000 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 861 800 zł ze środków budżetu m.st Warszawy na realizację przedsięwzięć służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej.

- Bardzo zależy nam na takich miejscach na Ursynowie. Chcemy żeby były jak najbardziej zielone i naturalne. Dlatego tworzymy nowe parki i skwery, odbetonowujemy i sadzimy nową zieleń – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Parki na Ursynowie

W ostatnim czasie urząd przeprowadził remont tzw. Wieloryba w Parku im. Romana Kozłowskiego. Powstał tam naturalny zbiornik wodny, wykonanych zostało wiele nasadzeń, fontanna posadzkowa i pojawiły się elementy małej architektury.

W tym roku zakończone zostało także odbetonowanie Parku im. Jana Pawła II. Pięknie rosną nowe drzewa i krzewy, mieszkańcom służą także elementy małej architektury. Trwa proces zazieleniania terenu przed Urzędem Dzielnicy Ursynów.

W sierpniu oddany do użytku został także Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Była to duża inwestycja, wykonana przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Całkiem nowe oblicze zyska również skwer przy ul. Cynamonowej, na terenie po dawnym targowisku „Na Skraju”. Powstanie tam m.in. boisko do koszykówki 3x3 oraz do gry w teqball z nawierzchnią sportową. Planujemy też nowe nasadzenia i budowę oświetlenia.