Wydarzenie

null

Ojcowie. Reż. Błażej Biegasiewicz

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.06.2023 19:00 - 16.06.2023 20:30
UCK Alternatywy, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Spektakl Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie otrzymał Nagrodę Główną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 11. Forum Młodej Reżyserii 2021.

Spektakl o ojcostwie postrzeganym z perspektywy młodych mężczyzn – wciąż bezdzietnych, będących jednak w wieku, w którym o tacierzyństwie można myśleć już bardzo poważnie. Ten status „nieistniejącego, ale możliwego ojca” współdzielą wszyscy aktorzy, a spektakl opiera się na autentycznych doświadczeniach i subiektywnych odczuciach jego twórców. Wspomnienia z perspektywy synów stanowią punkt odniesienia do refleksji na temat ojców przyszłości. Co warto ocalić, a co zmienić, jeśli chodzi o paradygmat ojcostwa zastanego – te zagadnienia wyznaczają główną treść widowiska.

Scena Młodych to cykl comiesięcznych spotkań z twórczością jeszcze szerzej nieznanych, ale bardzo obiecujących artystów – muzyków, aktorów, tancerzy, performerów.

reż. Błażej Biegasiewicz
opieka artystyczna i pedagogiczna: Marcin Wierzchowski
występują: Mateusz Grodecki, Maciej Karczewski, Filip Lipiecki, Marcin Piotrowiak

grafika ojca: Paweł Harmider.

Bilety (30 zł) są dostępne w recepcji “Alternatyw” oraz online.

Grafika do informacji. Szczegóły w treści