null

Orientuj się w Powsinie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie zdjęcia znajduje się dziewczynka w czerwonej koszulce i podkolanówce i czarnych leginsach, która biegnie w lesie w biegu na orientację. Dziewczynka przeskakuje przez zwalony pień sosny.
Autor: Fun Run

Rozpoczęły się zapisy na wyjątkowe zawody – bieg na orientację „Fun Run – Przygoda z Mapą - Ursynów”, który odbędzie się 2 października (sobota), o godz. 10.30 w Parku Kultury w Powsinie (start i meta przy amfiteatrze). Zapisać można się na stronie www.przygodazmapa.pl

Biegacze i biegaczki będą mogli spróbować swoich sił  na jednej z czterech specjalnie przygotowanych tras, zróżnicowanych pod kątem długości i trudności. Zawody rozegrane zostaną w następujących kategoriach: Rodzinna (długość około 1 km), Początkujący (około 1 km), Odważni (około 2 km) Zuchwali (około 3 km), Profesjonaliści (około 4 km). Trasy biegną przez teren parkowy i parkowo-leśny. Nie ma ograniczeń wiekowych. Dodatkowo w imprezie udział wezmą zawodnicy w biegu na orientację reprezentujący Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Sportowe, którzy zapoznają z zasadami tego biegu początkujących. 


Udział w biegu jest bezpłatny. Na mecie na każdego z uczestników będzie czekał pamiątkowy medal i symboliczny upominek.  Obowiązuje limit 200 uczestników.


Bieg na orientację polega na pokonaniu zaznaczonej na mapie trasy w jak najkrótszym czasie. Trasę, którą trzeba pokonać wyznaczają w terenie punkty kontrolne, których lokalizacja oznaczona jest na mapie kółkami. Zawodnicy potwierdzają pokonanie trasy przy pomocy specjalnego chipa elektronicznego, który w ułamku sekundy rejestruje obecność zawodnika na poszczególnych punktach kontrolnych.


„Fun Run Przygoda z Mapą – Ursynów” to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Impreza organizowana jest ze środków finansowych Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy i we współpracy z Parkiem Kultury w Powsinie.

 
Dodatkowe informacje na temat biegu na orientację: http://unts.waw.pl/index.php?mnu=37