Ostatni tydzień magazynu odzieżowego dla uchodźców?

Na pierwszym planie kolorowe ubrania na stołach i wieszakach
Punkt wydawania ubrań uchodźcom

Urząd Dzielnicy wciąż poszukuje na Ursynowie lokalu, do którego mógłby przenieść się punkt wydawania ubrań uchodźcom z Ukrainy. Przez ostatnich kilka tygodni magazyn działał w hali dawnego MarcPolu przy ul. Dereniowej 8 udostępnionym do końca kwietnia przez SMB „Imielin”. Wobec braku lokalu zastępczego spółdzielnia zgodziła się na przedłużenie użyczenia powierzchni.

W obecnej lokalizacji magazyn odzieżowy pozostanie co najmniej do końca pierwszego majowego tygodnia. W poniedziałek (2 maja) będzie zamknięty, ale uchodźcy z Ukrainy będą mogli ponownie zaopatrzyć się w odzież w najbliższą środę (4 maja) oraz piątek (6 maja) w godzinach od 16.00 do 20.00.

Urząd Dzielnicy poszukuje nowej, już trzeciej, lokalizacji dla magazynu odzieżowego. Dotychczas nie udało się znaleźć odpowiedniego pomieszczenia.

– W ostatnich dniach prowadziliśmy rozmowy z kilkoma podmiotami. Niestety, w żadnej z rozważanych lokalizacji ostatecznie nie zdołamy zorganizować magazynu. Pomocną dłoń ponownie wyciągnął do nas Tomasz Roślik, prezes SMB „Imielin”, który zaoferował wcześniej udostępnioną przestrzeń jeszcze co najmniej na tydzień – mówi Jakub Berent, zastępca burmistrza dzielnicy.

Losy magazynu odzieżowego prowadzonego na Ursynowie przez Fundację Dzieci Rodzice Szkoła, przy ogromnym zaangażowaniu wolontariuszy, zależą od efektów dalszych poszukiwań przestrzeni. Jeżeli w najbliższym czasie odpowiedni lokal się nie znajdzie, istnieje ryzyko, że magazyn odzieżowy w maju zostanie zamknięty.

Podmioty mające w dyspozycji lokal na magazyn prosimy o kontakt z urzędem na adres ukraina@ursynow.pl.