Wydarzenie

Ostatnia w tym roku zbiórka krwi

25.11.2023 09:00 - 25.11.2023 14:00
przystanek METRO IMIELIN 04, al. KEN 61, 02-777 Warszawa
Na zdjęciu znajduje się wyciągnięta w bok ręka gotowa do poboru krwi. Na ręce znajduje się zarys graficzny kropli krwi.
Autor: UD Ursynów

Krwi nie da się wyprodukować, za to można się nią podzielić. W sobotę, 25 listopada, w godz. 9.00 - 14.00, zapraszamy na ostatnią w tym roku zbiórkę krwi, organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Obecnie brakuje szczególnie krwi grupy 0Rh- oraz ARh-. Wszystkie ręce na pokład!

Ostatnia szansa w tym roku - zachęcamy do wspierania zbiórek krwi i dzielenia się tym najcenniejszym darem! W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Oddając krew, ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia.

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie czekał na wszystkich gotowych oddać krew na przystanku METRO IMIELIN 04, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (od strony al. KEN).

Podczas akcji krwiodawstwa odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

Już dzisiaj zapraszamy na zbiórki krwi przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów w 2024 roku. Niedługo opublikujemy terminy zbiórek.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał w marcu 2017 roku. Liczy ponad 60 członków. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie.

Plakat do wydarzenia