Wydarzenie

null

Otwarte spotkanie dla przedsiębiorców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.10.2021 18:00 - 14.10.2021 20:00
Urząd Dzielnicy Ursynów, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 61, 02-777 Warszawa
Zdjęcie z góry skierowane na stół przy którym siedzi pięć osób z laptopami i tabletem. Na stole są rozłożone dokumenty.

Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza ursynowskich przedsiębiorców na spotkanie. Chcemy poznać lokalnych przedsiębiorców, wysłuchać ich potrzeb, zrozumieć biznesową perspektywę patrzenia na naszą dzielnicę. Mamy nadzieję, że zachęcimy osoby przedsiębiorcze, działające lokalnie, do integracji, networkingu i współpracy. Ursynów jest przyjaznym miejscem do życia, chcemy aby był równie przyjazny przedsiębiorcom i ich biznesom. Spotkanie rozpoczyna stały dialog na temat ursynowskiej przedsiębiorczości.

 Spotkajmy się w sali 136 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) w dwóch turach (do wyboru):

  • 14 października (czwartek) o godzinie 10.00
  • 14 października (czwartek) o godzinie 18.00

Na zgłoszenia osób chętnych do udziału w spotkaniu (liczba miejsc ograniczona) czekamy do 12 października.

 - Podczas spotkania chcemy porozmawiać z przedsiębiorcami z Ursynowa. To szansa na poznanie ich aktualnych opinii i oczekiwań wobec urzędu. Naszym celem jest utworzenie platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń, a w efekcie do rozwijania warunków funkcjonowania przedsiębiorców na Ursynowie, zarówno w branżach tradycyjnych, jak i sektorze innowacyjnym – mówi Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Ursynowa. – Spotkanie rozpoczyna cykl aktywności ursynowskiego ratusza adresowanych do osób przedsiębiorczych. Kolejne wydarzenia odbędą się w listopadzie – dodaje.

Wsparcie przedsiębiorczości stanie się stałym działaniem Urzędu Dzielnicy Ursynów. Obejmie ono m.in.: wsparcie dla przedsiębiorców i osób planujących założyć działalność gospodarczą; współpracę z instytucjami okołobiznesowymi, uczelniami i placówkami edukacyjnymi w zakresie budowania kapitału społecznego dla przedsiębiorczości na Ursynowie; prowadzenie działań promocyjnych, informacyjnych i edukacyjnych w zakresie przedsiębiorczości; tworzenie warunków dla integracji środowiska lokalnych przedsiębiorców.

- Dotychczas wspieraliśmy przedsiębiorców pojedynczymi działaniami, uruchamianymi głównie w okresie trudnej dla nich sytuacji związanej z pandemią COVID-19, jak chociażby dwie edycje akcji mojego pomysłu „Kupuj lokalnie, nie tylko od święta”. Teraz chcemy wprowadzić rozwiązanie systemowe, dedykowane osobom prowadzącym lokalne biznesy, które będzie miało charakter stały i kompleksowy. Wsparcie przedsiębiorców, szczególnie sektora MSP oraz mikro, jest od początku istnienia ursynowskiego oddziału partii Nowoczesna priorytetem. Z naszej inicjatywy zagadnienia przedsiębiorczości znalazły się w porozumieniu koalicyjnym obecnej kadencji ursynowskiego samorządu. Pandemia, choć nie ułatwia bezpośredniego kontaktu, wzmocniła dodatkowo potrzebę budowania przestrzeni dialogu i współpracy na linii lokalnego biznesu i samorządu. Na tą potrzebę jako samorząd chcemy odpowiedzieć - podkreśla Olga Górna, radna Dzielnicy Ursynów i przewodnicząca Komisji  Kultury, Komunikacji Społecznej i Przedsiębiorczości.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu

Ze względu na obostrzenia związane z trwającą pandemią COVID-19 oraz ograniczone możliwości lokalowe, uprzejmie prosimy przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w spotkaniu o zgłaszanie chęci udziału na adres jfialek@um.warszawa.pl. Na zgłoszenia czekamy do 12 października, do godz. 15.30. W zgłoszeniu prosimy o wskazanie preferowanej godziny spotkania (do wyboru 10.00 lub 18.00).

Ograniczenia COVID-19

Podczas spotkania będzie obowiązek zasłonięcia ust i nosa maseczką oraz zachowania dystansu między uczestnikami min. 1,5 metra. Przed wejściem na salę należy także zdezynfekować ręce.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.