null

Pamiętajmy o zwierzakach w czasie upałów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nadchodzi fala upałów, które są niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Pucek Ursynowski prosi o wystawianie naczyń z wodą, nie zostawianie czworonogów na słońcu i samochodach oraz pomoc tym, które jej potrzebują.

Nie zostawiajmy czworonożnych podopiecznych na otwartym i nasłonecznionym terenie. Pupili nie można w żadnym wypadku zostawiać również w zamkniętych samochodach. Wnętrze pojazdu pozostawionego nas słońcu w ciągu kilku chwil może się nagrzać do temperatury przekraczającej 50 stopni Celsjusza.

Czworonogom należy zapewnić nieograniczony dostęp do świeżej, czystej wody – również w czasie spacerów. Przypominamy, że przed Urzędem Dzielnicy Ursynów oraz innym miejscach na Ursynowie wystawione są poidełka dla zwierząt. W czasie upałów szczególnie niebezpieczny jest nieodpowiedni kaganiec dla psa, który uniemożliwia mu swobodne otwarcie pyska.

W tym trudnym dla zwierząt czasie pomocy potrzebują także ptaki i inne wolno żyjące zwierzęta, które chętnie skorzystają z wody udostępnionej w płaskich naczyniach, ustawionych w cieniu.

Wszelkie informacje o błąkających się zwierzakach, porzuconych lub zagubionych, a także pozostawionych w pojazdach, należy zgłaszać do straży miejskiej pod całodobowym numerem telefonu 986.