null

Pieniądze na remont boisk „Olkówek”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Boisko na Olkówku
Autor: UD Ursynów

W wyniku uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Urząd Dzielnicy Ursynów otrzymał wsparcie na remont boisk „Olkówek” przy ul. Puszczyka w wysokości 150 tysięcy złotych. Środki uzyskane przez dzielnicę zostaną przeznaczone m.in. na wykonanie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej, nowej nawierzchni boisk do koszykówki oraz montaż 126 nowych siedzisk kubełkowych.

- Boiska użytkowane intensywnie od 2009 roku wymagały remontu. Cieszę się że pozyskaliśmy dodatkowe środki na tak potrzebny remont. Pozwolą one  zmniejszyć koszt dla ursynowskiego podatnika. Teraz wspólnie z Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji robimy wszystko, aby jak najszybciej boiska znowu służyły mieszkańcom  – informuje  Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Wniosek o przyznanie pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021” dzielnica  złożyła 19 marca 2021 r. Boiska „Olkówek” po remoncie stworzą świetne warunki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, by komputer został zastąpiony piłką, aktywną zabawą i czasem spędzanym na świeżym powietrzu.

Podmiotem realizującym  prace remontowe zgodnie z przygotowaną i przekazaną w czerwcu br. przez Urząd Dzielnicy Ursynów dokumentacją będzie Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.