null

Pieniądze na remonty boisk „Olkówek”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Boisko na Olkówku
Autor: UD Ursynów

Urząd Dzielnicy Ursynów otrzymał wsparcie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2021”. Burmistrz Ursynowa, Robert Kempa oraz Wiesław Raboszuk, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, podpisali umowę na dofinansowanie remontu boisk „Olkówek” przy ul. Puszczyka w kwocie 150 tys. zł. 

Zakres zaplanowanych prac obejmuje remont boisk do koszykówki oraz boiska piłkarskiego, remont trybuny i furtek oraz montaż wiat zawodniczych. Całkowita wartość zadania inwestycyjnego to 683 880 zł brutto. 

- To obiekty, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Pozyskane z samorządu Mazowsza środki pomogą nam przywrócić boiskom dawny blask, aby przez kolejne lata służyły mieszkańcom dzielnicy – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Urząd Dzielnicy Ursynów aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne w stosunku do budżetu m.st. Warszawy. Po podpisanej umowie łączna wartość pozyskanych w tym roku środków wynosi 14 mln 150 tys. zł. Aplikujemy też o kolejne prawie 7 mln zł. 

Wsparcie samorządu Mazowsza

„Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2021” to autorski program samorządu Mazowsza, który realizowany jest od 2018 r. Przez ten czas w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. W tegorocznej edycji z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł. Wśród nich jest 13 projektów z Warszawy z dofinansowaniem w wysokości ponad 2 mln zł. 

W dniu 15 września umowy na 3 zadania na ponad 496 tys. zł podpisali przedstawiciele dzielnic: Ursynów, Mokotów oraz Włochy. 
 

Podpisanie umowy na dofinansowanie remontu boisk „Olkówek” przy ul. Puszczyka
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Boisko na Olkówku