null

Pierwsza wakacyjna zbiórka krwi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Krwiobus - mobilny punkt poboru krwi w kolorze biało-czerwonym, stoi na przystanku w tle budynek Multikina przy al. KEN
Krwiobus - mobilny punkt poboru krwi | Autor: UD Ursynów

W wakacje rośnie zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Krwi nie da się wyprodukować, za to można się nią podzielić. Dlatego w sobotę, 24 czerwca, w godz. 9.00 - 14.00 zapraszamy na czerwcową zbiórkę krwi, organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Wszystkie ręce na pokład!

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie czekał na wszystkich gotowych podarować najcenniejszy dar jakim jest krew na przystanku METRO IMIELIN 04 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Obecnie brakuje szczególnie krwi grupy 0 Rh- i B Rh-.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Pokażmy, że potrzebujący mogą na nas liczyć!

Podczas akcji krwiodawstwa odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

Kolejne terminy zbiórek: 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października, 25 listopada.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał w marcu 2017 roku. Liczy ponad 60 członków. Szczegóły dotyczące działalności klubu znajdziecie na stronie: https://krewkiursynow.org.pl/