null

Pierwsze spotkania w ramach Wolnego Uniwersytetu Ursynowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie widać kilkadziesiąt kobiet które stoją na widowni, są ubrane na kolorowo, blondynki i brunetki uśmiechnięte
Wolny Uniwersytet Ursynowa

​​​​​​​W niedzielę, 26 listopada, odbędą się pierwsze wykłady dla seniorów. Zapraszamy o godz. 11.00 i godz. 13.00, do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”. Wstęp dla zapisanych studentów roku 2023/2024. Będą też miejsca dla wolnych słuchaczy.

Wolny Uniwersytet Ursynowa

Organizatorem WUU jest Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza, a współorganizatorem Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, w siedzibie którego będą się odbywał wykłady i spotkania. Wstęp na nie jest bezpłatny.

W niedzielę (26 listopada), od godziny 10.30, w holu Alternatyw będą wydawane indeksy osobom, które zapisały się na WUU. Indeksy będą od grudnia biletem wstępu na wykłady. Jednocześnie informujemy, że zawsze przed pierwszym wykładem będzie dostępnych 30 miejsc dla wolnych słuchaczy. W sumie do czerwca zaplanowano 16 wykładów.

Uroczysta inauguracja Wolnego Uniwersytetu Ursynowa odbyła się w piątek, 6 października, w ramach Tygodnia Seniora na Ursynowie. Wydarzenie uświetnił wykład psycholog Mai Pisarek oraz spektakl komiczny Ireneusza Krosnego.  

Pierwsze spotkania/wykłady


O godz.11.00 rozpocznie się spotkanie Sylwią Winnik i Tomaszem Ołdziejewskim na temat książki „Człowiek z bursztynu”. O czym będzie? O historii poszukiwań, o tym czym był bursztyn i czym jest obecnie. O tym, jak zmieniała się Polska, gospodarka i świadomość bursztynników na całym świecie. Bursztyniarstwo to styl życia, w którym znajdzie się trochę relaksu, trochę rzemiosła i sporo adrenaliny.

O godz.13.00 z kolei zapraszamy na „Moje życie z Tomkiem”, czyli spotkanie z Dorotą Sumińską. Jego tematem przewodnim będą trudne chwile. Będzie więc o młodzieńczej miłości, która wróciła po 30 latach i miała wypełnić ostatnie chwile życia. O szczęściu, wspólnych planach, stracie, śmierci i żałobie, która chyba nadal się nie skończyła i której wyrazem jest książka "Moje życie z Tomkiem".

Na miejscu, w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” będzie można kupić książki wykładowców.