null

Pierwsze w historii Ursynowa rolkowisko powstaje przy DOK-u

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie widać koparkę i i metalową konstrukcję w tle widać budynek zieleń drzewa i po lewej stronie dwóch mężczyzn jeden stoi na drabinie , słoneczny dzień
Autor: UD Ursynów

To będzie pierwsze w naszej dzielnicy rolkowisko, i to bezpłatne. Powstaje na terenie przylegającym do Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b. Właśnie rozpoczęły się prace.

Zgodnie z umową wykonawca ma dwa tygodnie na zakończenie prac. Postara się jednak wybudować rolkowisko jak najszybciej. Jest szansa, że zostanie oddane do użytku w przyszłym tygodniu.

Rolkowisko będzie miało wielkość ok. 600 metrów kwadratowych modułowej nawierzchni ze specjalnych płytek polipropylenowych, ułożonych jak puzzle na podestach. Rolkowisko będzie otoczone bandami ochronnymi i zadaszone wiatą namiotową o wymiarach 40 na 25 metrów.

- Bardzo zależało nam na tej nowatorskiej inwestycji. Po proceduralnych perturbacjach umowa została podpisana, wykonawca ruszył z budową. Mam nadzieję, że podobnie jak sezonowe lodowisko, które było w tym miejscu wcześniej, rolkowisko będzie cieszyć się popularnością – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.  

Rolkowisko będzie bezpłatne i czynne przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 10.00 - 21.00.

Wartość podpisanej dzisiaj umowy to 439 999 zł.

Stworzenie w tym miejscu rolkowiska to realizacja pomysłu radnej Olgi Górnej, która w marcu złożyła w tej sprawie interpelację.