Wydarzenie

null

Pierwszy pokaz filmu „Antybohater” w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.02.2022 19:00 - 17.02.2022 20:20
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Przyjdźcie na pierwszy warszawski pokaz niezwykłego filmu „Antybohater” Michała Kaweckiego! „Antybohater” zdobył Wyróżnienie Jury na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2021 roku za „ogromną wrażliwość i wnikliwość psychologiczną, stworzenie atrakcyjnego wizualnie i narracyjnie dokumentu, który zaciera granice gatunków i staje się czystym kinem”. To tytuł, którego nie można przegapić.

Michał jest wielokrotnym mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim osób niepełnosprawnych. Zarówno jego ręce, jak i nogi nie wykształciły się w pełni. Z powodu kradzieży skuterów zostaje oskarżony i traci miejsce w Kadrze Narodowej. Tym samym planowany start w zimowej olimpiadzie – i cała kariera Michała – stają pod znakiem zapytania. Młody sportowiec otrzymuje jednak ostatnią szansę na powrót do kadry.

Reżyseria: Michał Kawecki
Produkcja: Polska 2021
Czas trwania: 77 min

Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserem Michałem Kaweckim, które poprowadzi krytyk filmowy, stały współpracownik miesięcznika „KINO” Jakub Demiańczuk.

Bilety w cenie 10 zł (ulgowy) i 15 zł do nabycia w recepcji i online.

Plakat do wydarzenia.

 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.