null

Piknik rodzinny ,,Na zdrowie”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie kilkanaście ludzi kobiety i mężczyzni stojacy w kolejce tyłek, w tle widać namiot budynek i samochód z napisem osteoporoza, pochmurny dzień
Autor: UD Ursynów

​​​​​​​Zapraszamy na bezpłatne badania, konsultacje i atrakcje. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę, 13 maja 2023 roku, na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61), w godz. 11.00 – 16.00. Piknik organizuje Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów, a finansuje Urząd Dzielnicy Ursynów.

Dla mieszkańców Ursynowa zaplanowaliśmy bezpłatne badania połączone z aktualnymi informacjami o możliwościach leczenia w placówkach medycznych SPZOZ Warszawa-Ursynów. Dzieci za to będą mogły zajrzeć do Szpitala Pluszowego Aligatora oraz wziąć udział w zawodach sportowych i konkursach plastycznych.  

- Serdecznie zapraszam mieszkańców Ursynowa na piknik rodzinny „Na zdrowie”. Pod tym, nieco przewrotnym, hasłem kryje się wydarzenie jak najbardziej poważne, związane z promocją zdrowego stylu życia. Chcemy w ten sposób także zwiększyć dostępność do podstawowych badań, zwłaszcza dla osób, które nie są w stanie skrócić czasu oczekiwania korzystając z usług komercyjnych – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Jakub Berent.

W miasteczku zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku wykrycia czerniaka, osteoporozy dla kobiet po 55. roku życia, badań stomatologicznych, słuchu, EKG oraz w kierunku uszkodzenia naczyń krwionośnych siatkówki oka. Poza tym będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Zaplanowaliśmy także pokazy udzielania pierwszej pomocy.

- Tak jak podczas pierwszej edycji jesiennej, na parkingu przy urzędzie pojawią się specjalistyczne mobilne gabinety umożliwiające wykonanie badań m.in. w kierunku wykrycia czerniaka, co jest szczególnie ważne u progu wakacji. Po raz pierwszy w wydarzeniu weźmie udział także Mazowieckie Centrum Stomatologii oferując bezpłatne przeglądy stomatologiczne oraz konsultacje z lekarzami w zakresie zdrowia i higieny jamy ustnej. Dzięki dodatkowym atrakcjom dla dzieci piknik ,,Na zdrowie” będzie też po prostu doskonałą okazją do aktywnego, rodzinnego spędzenia czasu – zaprasza Jakub Berent.

Podczas wydarzenia będzie można uzyskać informację o aktualnych akcjach promocji zdrowia, programach profilaktycznych oraz edukacyjnych.