null

Piknik rodzinny ,,Na zdrowie”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie kilkanaście ludzi kobiety i mężczyzni stojacy w kolejce tyłek, w tle widać namiot budynek i samochód z napisem osteoporoza, pochmurny dzień
Autor: UD Ursynów

Zapraszamy na bezpłatne badania i konsultacje. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 października, na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61), w godz. 11.00 – 16.00. Piknik organizuje Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów wspólnie z Urzędem Dzielnicy Ursynów.

Dla mieszkańców Ursynowa zaplanowaliśmy bezpłatne badania połączone z aktualnymi informacjami o możliwościach leczenia w placówkach medycznych SPZOZ Warszawa-Ursynów. 


- Na parkingu przy urzędzie pojawią się specjalistyczne mobilne gabinety umożliwiające wykonanie badań profilaktycznych. Piknik nieprzypadkowo odbywa się w trakcie Warszawskich Dni Seniora oraz ursynowskiego Tygodnia Seniora. Organizując tę edycję wydarzenia w centrum uwagi mieliśmy potrzeby zdrowotne właśnie dojrzałych mieszkańców naszej dzielnicy  – zaprasza Jakub Berent, wiceburmistrz Ursynowa. 


W miasteczku zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań: gęstości kości w kierunku osteoporozy dla kobiet po 55. roku życia, słuchu, kardiologicznych – EKG, spirometrycznych oraz ostrości widzenia. Ponadto zorganizowane zostaną konsultacje urologiczne z fizjoterapeutą, a także centrum informacji dla Seniora, gdzie będzie można uzyskać informacje o aktualnych programach prozdrowotnych. Przez cały czas trwania pikniku będzie także można wykonać podstawowe badania i pomiary, w tym pomiary wzrostu i wagi, poziomu cukru, kwasu moczowego i ciśnienia.

Plakat.