Wydarzenie

null

Piknik rodzinny w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.08.2023 10:00 - 19.08.2023 13:00
Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK, między ulicami Żołny a Moczydłowską, Ursynów, Warszawa
Grafika do informacji. Szczegóły w treści.
Autor: Zarząd Zieleni Warszawy

W sobotę 19 sierpnia zapraszamy na piknik rodzinny w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK na Ursynowie z okazji zakończenia przebudowy tego wyjątkowego terenu zieleni.

Założony w roku 2016 Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK stanowi nie tylko przestrzeń rekreacji i wypoczynku mieszkańców Ursynowa, ale też upamiętnia jedną z legendarnych polskich formacji wojskowych okresu II wojny światowej. Położony na 16 hektarach stołeczny park zachęca do obcowania z fauną i florą, ale i z historią.

Harmonogram wydarzenia: 

godz. 10.00 spacer historyczny (spotykamy się na placu centralnym)*
godz. 11.00 gra terenowa (I tura) *
godz. 12.00 gra terenowa (II tura) *
godz. 12.00 pokaz akrobacji rowerowych na pumptracku
godz. 10.00-13.00 animacje plastyczne i sportowe dla dzieci
godz. 10.00-13.00 szachy z Fundacją Inicjatyw Niebanalnych
*zapisy przy stoisku Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

SPACER ŚLADAMI CICHOCIEMNYCH

Podczas spaceru poznamy historię formacji oraz sylwetki jej twórców. Przypomnimy najbardziej znane akcje z udziałem żołnierzy formacji oraz poznamy znanych Cichociemnych, między innymi jedyną kobietę wśród żołnierzy Cichociemnych – Elżbietę Zawadzką, warszawskiego architekta – Stanisława Jankowskiego oraz uczestników Powstania Warszawskiego – Stanisława Bałuka i Bolesława Kontryma.

ANIMACJE DLA NAJMŁODSZYCH

W godzinach 10.00-13.00 dzieci będą mogły skorzystać z następujących atrakcji:

warsztaty plastyczne, podczas których będzie można stworzyć swój własny obraz natury, pejzaż czy abstrakcję z materiałów naturalnych;

strzelanie z łuku – pod okiem instruktorów będzie można spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Tarcze i łuki dopasujemy zarówno pod względem długości jak i jego siły naciągu. Strzelanie z łuku poprawia skupienie, uczy dzieci cierpliwości i wytrwałości.

GRA TERENOWA

Gra terenowa została zaprojektowana specjalnie na potrzeby wydarzenia i nawiązuje do tematyki "Cichociemnych Spadochroniarzy AK". Zadania zostały dopasowane do wieku uczestników, choć najwięcej zabawy będzie miała młodzież rozwiązująca zagadki na trasie prowadzącej przez cały park.

Po przebudowie w parku jest więcej zieleni, udogodnień dla mieszkańców, plac zabaw oraz nowe alejki dla pieszych i rowerzystów. Możecie zwiedzić również dwie ścieżki dydaktyczne – historyczną i przyrodniczą. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie organizuje Zarząd Zieleni Warszawy.

Projekt pn. „Utworzenie terenów zieleni o symbolice historycznej na obszarze m.st. Warszawy” jest współfinansowany przez
Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.