Piknik "Sezon rowerowy - czas zacząć"

Grupa rowerzystów stojących tyłem na ścieżce rowerowej rozgałęzionej w kaskach przed nimi mężczyzna też na rowerze stojący przodem do nich w tle drzewa, zielono, pogodna pogoda
Grupa rowerzystów

Warsztaty, testowanie rowerów, spotkanie z policjantem, konkursy. Zapraszamy na pierwszy piknik rowerowy w miasteczku rowerowym przy ul. Kazury. Odbędzie się w niedzielę, 21 maja, w godzinach 11.00-15.00. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

fot. UD Ursynów. Grupa rowerzystów

Do zabawy zachęcamy małych i dużych, miłośników rowerów oraz osoby, które chcą spędzić miło niedzielne popołudnie i uczestniczyć w konkursach z nagrodami. Podczas pikniku będzie można wymienić dętkę oraz zrobić podstawowy przegląd roweru. Poza tym dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy, nie tylko dotyczących jazdy na rowerze.
W godzinach 11.00 - 15.00 odbędą się:

• Warsztaty rowerowe – jak przygotować rower do bezpiecznej jazdy, jak wymienić dętkę, na czym polega podstawowy serwis;
  • Warsztaty rowerowe – w co wyposażyć rower na wycieczki rowerowe, porady techniczne;
  • Testowanie rowerów Gravel oraz elektrycznych;
  • Warsztaty kreatywne – wykonywanie zawieszek do gripów;
  • Warsztaty ceramiczne – pamiątkowy medalion;
  • Spotkanie z policjantem połączone z oglądaniem wnętrza radiowozu i konkursem.
  • Balonowe animacje dla dzieci

Ponadto zaplanowano:

• w godz. 11.00 – 13.30 warsztaty z pierwszej pomocy – udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu rowerzyście;
  • w  godz. 12.00 – 12.30 konkurs dla dorosłych – 100 pytań do...
  • w  godz. 12.30 – 12.45 szybki konkurs dla dzieci – Pytania pana policjanta;
  • w  godz. 13.00 – 13.30 konkurs dla dzieci – rzucanie do celu,

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Twoje Miejsce. Patronem honorowym jest Burmistrz Dzielnicy Ursynowa.