null

Piknik z Fundacją Avalon – wielkie odliczanie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od wyjątkowego wydarzenia, wypełnionego fantastycznymi rozrywkami dla dużych i małych. Już teraz w imieniu Fundacji Avalon serdecznie zapraszamy na piknik w przyjacielskiej atmosferze. W niedzielę, 18 września, teren Parku im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila) zamieni się w centrum rozrywki sportowo-kulturalnej.

Aktywna niedziela

Niedziela, 18 września, zapowiada się wyjątkowo aktywnie dla mieszkańców Warszawy oraz wszystkich, którzy zechcą przyjechać z dalszych części Polski. Wydarzenie ma zachęcić do większego zaangażowania się w sprawy OzN, aby móc pozytywnie wpływać na ich postrzeganie w życiu codziennym oraz zachęcić do brania udziału w spotkaniach sportowo-kulturalnych. Piknik jest wyjątkową okazją, aby osoby z niepełnosprawnością, które wykazują chęć brania udział w życiu towarzyskim, kulturalnym, w aktywnościach sportowych, muzycznych nie czuły się wykluczane.

Piknikowy zawrót głowy

Wachlarz atrakcji, zajęć sportowych, edukacyjnych i muzycznych czeka na każdego kto 18 września zdecyduje się spędzić dzień z Fundacją Avalon. Dla spragnionych ruchu i aktywności fizycznych czekać będzie trening zumby z trenerką, która na co dzień współpracuje z Avalon Active w ramach rehabilitacji, trening jogi dla początkujących i średnio zaawansowanych oraz  nordic walking po parku. Dla chętnych poszukujących większych wrażeń dostępna będzie ściana wspinaczkowa oraz tory przeszkód - Świat osób niewidomych oraz Tor przeszkód na wózku. Dla fanów muzycznych przyjemności zorganizowane będą warsztaty Djembe oraz koncert Kowalskiego, finalisty talent show „Mam Talent!”, laureata konkursu „Premiery” na festiwalu w Opolu. Dla najmłodszych milusińskich szykowany jest kącik z animatorkami dla dzieci w tym, które będą zajmowały się malowaniem twarzy, puszczaniem baniek, rozdawaniem balonów w różnych kształtach i kolorach oraz czytanie bajek terapuetycznych w wykonaniu pracowników fundacji. Dla wszystkich, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej o działalności Fundacji Avalon zorganizowane będą namioty projektowe, w których będzie można porozmawiać z pracownikami o ofercie fundacji, misji oraz założyć subkonto czy uzyskać niezbędne informacje i porady. Podczas pikniku będzie również okazja, aby porozmawiać z fundacyjnym psychologiem Jakubem Rafalskim, który będzie udzielał informacji odnośnie Savoir Vivre’u wobec osób z niepełnosprawnościami oraz jak radzić sobie z różnymi emocjami z tym związanymi. Piknik będzie również doskonałą okazją do spotkania się z ambasadorem i kierowcą wyścigowym Avalon Extreme Kamilem Koselą oraz obejrzeniem auta racingowego prezesa Fundacji Avalon, Sebastiana Luty. Event zostanie poprowadzony przez wokalistę Martina Fitcha, który znany jest z udziału w Eurowizji, występów w teatrze Roma oraz gali “Miss Supranational 2022”.

Urodzinowy Triathlon Avalon Extreme

Jedną z głównych atrakcji pikniku będzie Triathlon Avalon Extreme, którym fundacja będzie świętowała 7 urodzin projektu. Uczestnicy w dwuosobowych drużynach składających się z osoby z niepełnosprawnością oraz osoby w pełni sprawnej będą mieli do pokonania łącznie 7 kilometrów. Każdy zawodnik przebiegnie lub przejedzie na wózku kilometr, następnie kolejne dwa pokona za pomocą roweru lub hanbike’a. Trzecią konkurencją na dystans pół kilometra będzie ergometr wioślarski. Łącznie drużyny pokonają 7 urodzinowych kilometrów. Dla zwycięzców szykujemy fantastyczne nagrody! A wszystkich serdecznie zapraszamy do kibicowania uczestnikom triathlonu!

 

 

Zobacz galerię (3 zdjęć)