Pilotaż Miejskiego Systemu Filtracji Powietrza

Filtry powietrza na tle niebieskiego nieba

Urząd Dzielnicy Ursynów podpisał porozumienie z firmą Oxygeni na wprowadzenie pilotażowego projektu Miejskiego Systemu Filtracji Powietrza. Urząd udostępnił teren przy ul. Dereniowej (część projektu „Zielona Oś Ursynowa”), na którym zamontowano 4 filtry powietrza.

Technologie są istotną częścią naszego życia, a odpowiednio wdrożone mogą wspierać nas w pokonywaniu wyzwań. Cieszę się, że w samym centrum Ursynowa, będą testowane innowacyjne urządzenia. W przyszłości mogą pomóc w zmniejszaniu smogu w polskich miastach, a to pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców – mówi Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Ursynowa. – Trzymam kciuki, aby pilotaż się udał, bo każde rozwiązanie, które zapewnia nam czystsze powietrze w mieście jest dziś bardzo potrzebne.

W ramach realizacji projektu firma Oxygeni zainstaluje na swój koszt urządzenia na latarniach, a także pokryje inne koszty m.in. w zakresie wykonania dokumentacji.

Urządzenia obecnie znajdują się w fazie instalacji i zostaną uruchomione na początku maja br. Od wyników pilotażu będą zależały dalsze losy tego projektu. Na tym etapie strony deklarują, że zamierzają rozpocząć postępowanie zmierzające do współpracy w zakresie budowy Miejskiego Systemu Filtracji Powietrza.

miejski oczyszczacz powietrza na tle fragmentu kościoła przy ul. Dereniowej
Zobacz galerię (3 zdjęć)
miejski oczyszczacz powietrza zainstalowany przy Zielonej Osi Ursynowa, ul. Dereniowa - szeroki kadr
miejski oczyszczacz powietrza zbliżenie na tle niebieskiego nieba