null

Pływacy UKS GIM 92 najlepsi w Polsce!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pływacy UKS GIM 92 najlepsi w Polsce

Pływacy UKS GIM 92 Ursynów okazali się najlepsi w klasyfikacji medalowej zawodów Otylia Swim Cup, które zakończyły się w niedzielę 24 kwietnia. Na pływalni Aqua Lublin rywalizowało ponad tysiąc stu młodych zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy.

Podopieczni trenerów Mirosława Małkiewicza, Marcina Pietrycha, Macieja Skorulskiego i Piotra Wysockiego, startujący w kategoriach wiekowych dla urodzonych od 2007 do 2012 r., podczas dwóch dni rywalizacji pokazali, że lubelska pływalnia pozwala na naprawdę szybkie ściganie. Ursynowscy pływacy ze startu na start poprawiali swoje rekordy życiowe, a worek z medalami coraz bardziej się wypełniał.

Ostatecznie pływacy wrócili do Warszawy z aż 47 medalami (20 złotych, 10 srebrnych i 17 brązowych)i wyprzedzili kolejny zespół czyli ukraiński Kvvs Aquapark Plyazh  o 23 medale!  Trzecie miejsce zajęła drużyna Ukraine 2 (18 medali).

W kategorii najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej kategorii wiekowej, obejmującej sumę trzech najlepszych startów, znalazło się czworo reprezentantów UKS GIM 92 Ursynów.

W kategorii dziewcząt jedenastoletnich na drugiej pozycji sklasyfikowana została Paulina Kokoszka (1228 punkty), dwukrotna triumfatorka dystansach 50 metrów stylem dowolnym i motylkowym oraz  srebrna medalistka na 50 metrów stylem klasycznym.

Wśród chłopców rywalizację zdominowali zawodnicy z rocznika 2009, zajmując wszystkie trzy miejsca na podium. Złoty medal zdobył Mateusz Stawicki  (1609), srebro Piotr Wiraszka (1534 punkty), a brąz Arkadiusz Powierza (1425 punkty). Prezentowali oni doskonałą formę  przez cały weekend zdobywając razem aż 15 medali (12  złotych, 1 srebrny, 2 brązowe).

Mateusz Stawicki pobił także rekord klubu na 50 metrów stylem  grzbietowym w kat. 14 lat,  tym samym stając się pierwszym 13-latkiem z rekordem w tej kategorii wiekowej i pierwszym tak młodym zawodnikiem, który złamał barierę 30 sekund na tym dystansie (29.84).

Piotr Wirszaszka zdominował natomiast rywalizację na 200 i 400 metrów stylem dowolnym, 200 metrów zmiennym i 50 motylkowym, a  na 50 metrów stylem dowolnym uplasował się tuż za Mateuszem Stawickim.

Arkadiusz Powierza był trzeci (za kolegami z klubu) na 50 metrów stylem dowolny, bezkonkurencyjny okazał się jednak w stylu klasycznym wygrywając wszystkie trzy konkurencje, a do swojego dorobku dołożył jeszcze brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym.

Wśród multimedalistów znaleźli się jeszcze: Aron Jargas (2 złote i 1 srebrny medal), Leon Siemaszko (1 medal srebrny i 2 brązowe), Jakub Niedziółka (1  medal srebrny i 1 brązowy) oraz wśród dziewcząt: Aleksandra Romanowska (2 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy), Zofia Kondrasiuk (1 medal złoty, 1 srebrny i 2 brązowe), Łucja Gorzkiewicz (2 brązoowe medale)  i Hanna Figielska (2 brązowe medale). 

Gratulujemy wspaniałych wyników zawodnikom oraz ich trenerom!

Zobacz galerię (4 zdjęć)