null

Początek roku z Misiem Ursynkiem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Cztery brązowe misie siedzące na niebieskiej podłodze na tle drabinek do ćwiczeń
Autor: UD Ursynów

Do ursynowskich szkół podstawowych trafiły maskotki Misia Ursynka. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego zostały przekazane klasom pierwszym, oraz drugim, które w zeszłym roku nie otrzymały maskotki z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. W sumie do 17 placówek trafiło 115 misiów.

Miś Ursynek staje się klasową maskotką. Kontakt z nim dla pierwszaków jest okazją do poznania korzeni naszej dzielnicy. Postać misia nawiązuje bowiem do herbu dzielnicy, w którym to herbie znajduje się niedźwiedź trzymający w łapie różę.  
W przekazaniu maskotek w Szkole Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego 3 uczestniczyły radne Olga Górna, Sylwia Krajewska oraz Karolina Mioduszewska. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 322 przy ul. Dembowskiego 9 oraz Szkole Podstawowej nr 330 przy ul. Mandarynki 1 pojawił się burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

- Chcemy aby duża pluszowa maskotka pomogła najmłodszym uczniom oswoić się z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego  wszystkim uczniom życzę samych dobrych ocen oraz przyjemnej nauki - mówi Robert Kempa.
 

Radne Sylwia Krajewska i Karolina Mioduszewska wręczają misia dzieciom
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Radna Olga Górna wręcza brązowego misia dzieciom. W tle nauczyciele
Grupa dzieci siedzi na ławce. Jedno z dzieci trzyma brazowego Misia Ursynka
Burmistrz Robert Kempa wręcza brązowego misia dziecku siedzącemu na krześle. W tle dzieci oraz rodzice.