null

Podsumowanie „Galimatiasu Ursynowskiego”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Teatr Agrafka w spektaklu "Prawy sercowy". Na scenie cztery młode kobiety. Na pierwszym planie dwie siedzące przy stole. Na drugim dwie stojące. Obok wieszak na ubrania.

W dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów odbył się XIX Ogólnopolski Przegląd Teatrów Niesfornych „Galimatias Ursynowski”. Impreza została „przygarnięta” z Teresińskiego Ośrodka Kultury i w tym roku przyciągnęła blisko 100 artystów-amatorów z całej Polski. Główną nagrodę zdobył Teatru Agrafka za przedstawienie „Prawy sercowy”.

W dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów odbył się XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych „Galimatias Ursynowski”. Impreza została „przygarnięta” z Teresińskiego Ośrodka Kultury i w tym roku przyciągnęła blisko 100 artystów-amatorów z całej Polski. Główną nagrodę zdobył Teatru Agrafka za przedstawienie „Prawy sercowy”.

Teatry z Krakowa, Warszawy, Bielska Podlaskiego, Chełmna, Łodzi, Dębicy, Lublina, Nowego Dworu Mazowieckiego, Lubawy czy Kielc stanęły w konkursowe szranki pod okiem festiwalowego jury, któremu przewodniczył aktor, Jan Jurkowski. 
Dwudniowe zmagania sceniczne przyniosły takie oto rozstrzygnięcia: w kategorii Najlepsza Aktorka zwyciężyły ex equo Marzena Wandachowicz z Teatru Hurragram i Agata Stepaniuk z Teatru The M.A.S.K. W kategorii Najlepszy Reżyser nagrodę otrzymał Marcin Bortkiewicz, reprezentujący Teatr Ecce Homo, a najważniejsza nagroda – dla Najlepszego Spektaklu – powędrowała do Teatru Agrafka za przedstawienie „Prawy sercowy”.
Galimatiasowe nagrody ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 

Trzydzieści teatrów zgłoszonych do eliminacji, dziesięć spektakli w finale, dwa dni zmagań, długich dyskusji z jurorami o sztuce scenicznej i jej niuansach, wspaniała organizacja, w której nie zabrakło tradycyjnego elementu kulinarnego, cudowni wolontariusze i „oscarowa” gala – wszystko to sprawiło, że tegoroczni uczestnicy już zapowiedzieli się na przyszłoroczną edycję ursynowskiego festiwalu. 

Teatr Agrafka w spektaklu "Prawy sercowy". Na scenie cztery młode kobiety. Na pierwszym planie dwie siedzące przy stole. Na drugim dwie stojące. Obok wieszak na ubrania.