Wydarzenie

null

Pokaz filmu „Siostry Rzeki”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.10.2021 17:00 - 01.10.2021 20:00
MAL Kajakowa, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
na tle drzew budynek z czerwonej cegły z dużymi szklanymi wstawkami na pierwszym planie trawnik i parking dla samochodów

Zapraszamy na pokaz filmu „Siostry Rzeki” w reż. Cecylii Malik 1.10. na godz. 17.00. , który odbędzie się w Miejscu Aktywności Lokalnej. Pokazowi filmu będą towarzyszyć warsztaty inspirowane tematem filmu i ekologią, które odbędą się po projekcji ok. godz. 18.00. również w Mal-u.

Jest to film dokumentujący kilkuletnie działania artystki Cecylii Malik, mające na celu zwrócenie szerokiej uwagi publicznej na temat stanu rzek w Polsce. Założony przez artystkę kolektyw Siostry Rzeki oddaje głos rzekom.

Prowadzi akcje artystyczne i aktywistyczne uświadamiające o wartości rzek nieregulowanych zaporami, czyli takich które są w stanie odpowiedzieć na coraz silniejsze skutki katastrofy klimatycznej. Dzika przyroda oraz czysta, słodka woda to nasze najcenniejsze zasoby planety.

Film posiada niebywały walor edukacyjny, w łatwo przyswajalny sposób opowiada o sytuacji rzek, przekonując jak ważna jest obecnie walka o ich dobrostan.

Zapraszamy.

Plakat

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap