null

Pola Nadziei posadzone przy DOK Ursynów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
 grupa dzieci w koszulkach wolontariuszy sadzi żonkile na grządce
Pola Nadziei posadzone przy DOK Ursynów | Autor: UD Ursynów

Wiosną po raz ósmy na Ursynowie zakwitną Pola Nadziei. Żonkile zostały zasadzone razem z dziećmi z Przedszkola nr 79 oraz uczniami Szkoły Podstawowej nr 318. Pola Nadziei powstały przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów (ul. Kajakowej 12b). Idea Pól Nadziei przypomina o idei niesienia bezinteresownej pomocy chorym, o potrzebie wsparcia ich samych i ich rodzin.

To już ósma edycja Pól Nadziei zorganizowana przez Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Akcja cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci z przedszkoli i młodzieży szkolnej z Ursynowa. Od ośmiu lat objęta jest honorowym patronatem burmistrza Ursynowa.

- Nie wyobrażam sobie sadzenia Pól Nadziei bez mojego udziału. To piękna akcja, która przypomina o konieczności pomocy osobom cierpiącym. Poprzez takie akcje zachęcamy także młodych ludzi do angażowania się w pomoc potrzebującym – mówi burmistrz Robert Kempa.

Żonkile zostaną zebrane wiosną. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa.

Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kwiaty, które wyrosną z cebulek, są rozdawane w okresie wiosennym, podczas ulicznych kwest.

Więcej o akcji na Ursynowie: https://fho.org.pl/polanadziei/

 grupa dzieci w koszulkach wolontariuszy sadzi żonkile na grządce
Zobacz galerię (6 zdjęć)
chłopiec w okularach w zielonej koszulce wolontariusz Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa sadzi żonkile na grządce
 dwie dziewczynki w koszulkach wolontariuszy sadzą żonkile na grządce
dziecko w zielonej koszulce wolontariusz Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa przygotowujące się do sadzenia żonkili
Burmistrz Robert Kempa wraz z dwujka dzieci sadzi żonkile, wszyscy ubrani sa w zółte koszulki wolontariuszy Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa
Cebulki żonkili na grządce