null

Pomoc i zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W naszej dzielnicy działają dwa punkty, do których mieszkańcy Ursynowa mogą przynieść żywność, odzież oraz inne niezbędne rzeczy, a uchodźcy z Ukrainy mogą je odbierać. W Urzędzie działa także dzielnicowy punkt informacyjny.

Punkt przy ul. Dereniowej 8

Czynny w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 16.00 - 20.00. W tym punkcie zbieramy odzież oraz podstawowe artykuły higieniczne.

Magazyn przy ul. Dereniowej 8 pozostanie w tej lokalizacji do końca maja! Urząd poszukuje nowej lokalizacji. Wobec braku lokalu zastępczego spółdzielnia SMB „Imielin” zgodziła się na przedłużenie użyczenia powierzchni. Szczegóły na stronie.

Działanie punktu koordynuje Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła, która potrzebuje wsparcia wolontariuszy. Przydadzą się każde ręce do pracy. Chętnych do pomocy prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: info@fdrs.org.pl

Punkt przy ul. Dereniowej 6 (obok Domu Kultury SMB „Imielin”) 

Dary są wydawane we wtorki i czwartki, w godz. 11.00 – 15.00. Przynosić dary można od poniedziałku do piatku, w godz. 18.00 – 20.00.

W punkcie zbieramy żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz artykuły chemiczne.

Działanie punktu koordynuje Stowarzyszenie Społeczników „Ariadna”.

Dzielnicowy punkt informacyjny

Czynny w poniedziałek w godz. 8.00-18.00, od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 16.00. W punkcie można uzyskać wszystkie niezbędne informacje, także w języku ukraińskim oraz otrzymać i wypełnić wniosek o nadanie numeru PESEL.  

Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego: 22 4437110; 22 4437538. 

Game Room w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy"

Czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-16:00, przy ul. Indiry Gandhi 9 (wejście od strony parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów). W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem tel. +48 668 502 013 (Pani Lesya). Miejsce zapewnia bezpłatną opiekę dla dzieci w języku ukraińskim, przyjemną atmosferę i ciekawe zabawy.

 Zgłoś chęć pomocy

Uruchomiliśmy specjalny adres e-mail dla osób, które chcą i mogą pomóc. Chętnych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: ukraina@ursynow.pl. Tworzymy bazę mieszkańców Ursynowa, którzy chcą włączyć się do akcji pomocowej.