null

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 19 w nowym lokalu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
sala zajęć w poradni

We wtorek, 1 marca 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego lokalu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 19 przy ul. Lokajskiego 3. Nowa przestrzeń otwiera perspektywy rozwoju tej placówki i pomocy udzielanej mieszkańcom Ursynowa.

- Nowa siedziba, to nowe perspektywy i możliwości. Bardzo się cieszę, że udało się znaleźć odpowiednie miejsce. Zostało wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mam nadzieję, że będzie przez lata służyć mieszkańcom Ursynowa – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

Nowa siedziba 

Poradnia mieści się w zmodernizowanym budynku B Szkoły Podstawowej nr 340. Do dyspozycji ma dwa piętra - 17 gabinetów, salę integracji sensorycznej, salę ruchowa, salę konferencyjną oraz pomieszczenia obsługujące: recepcja, poczekalnia, pomieszczenia higieniczno- sanitarne, pomieszczenia administracji, magazyny oraz zaplecze z wydzielonym pokojem socjalnym, szatnią dla personelu i archiwum. W celu zapewnienia dostępności budynku osobom z niepełnosprawnościami rozbudowano budynek o zewnętrzny dźwig osobowy. Winda została wykonana przy wejściu głównym do Poradni. Winda jest dostępna z poziomu terenu i będzie obsługiwała poradnię oraz dodatkowo piwnicę szkoły. 
Wartość modernizacji budynku na rzecz poradni wynosiła 3 333 035,67 zł brutto.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Poradnia obejmuje swoim działaniem teren Natolina, Kabat, Moczydła, Grabowa, Pyr i Dąbrówki. Udziela pomocy dzieciom, młodzieży, ich rodzicom, nauczycielom przedszkoli, szkół 
i placówek mających siedzibę na terenie działania poradni oraz klientom nie uczęszczającym do placówek, ale zamieszkałych w rejonie poradni.  Potencjalnie ma prawie 14 tysięcy potencjalnych klientów. Faktycznie w skali roku przyjmuje ponad 2,5 tysiąca dzieci i ok. 1600 dorosłych. Korzystanie z usług poradni jest dobrowolne i bezpłatne. 

W poradni są zatrudnieni psycholodzy, pedagodzy, logopedzi i neurologopedzi. Od kwietnia 2015 r. prężnie działa Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Utworzono także Ursynowskie Centrum Doradztwa Zawodowego.

Wszystkie informacje o ofercie poradni.
 

Radna Sylwia Krajewska przecina czerwoną wstęgę na otwarciu przychodni
Zobacz galerię (10 zdjęć)
Dyrektor przychodni przecina czerwoną wstęgę na otwarciu przychodni
Burmistrz Robert Kempa przecina czerwoną wstęgę na otwarciu przychodni
kuchnia w poradni
sala zajęć w poradni
sala zajęć w poradni
pokój w poradni
sala zajęć
korytarz poradni, kolory biało błękitne
Na pierwszym planie kilkanaście osób siedzących na krzesłach i wysłuchujących przemówienia d