null

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 19 w nowym lokalu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

We wtorek, 1 marca 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego lokalu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 19 przy ul. Lokajskiego 3. Nowa przestrzeń otwiera perspektywy rozwoju tej placówki i pomocy udzielanej mieszkańcom Ursynowa.

- Nowa siedziba, to nowe perspektywy i możliwości. Bardzo się cieszę, że udało się znaleźć odpowiednie miejsce. Zostało wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mam nadzieję, że będzie przez lata służyć mieszkańcom Ursynowa – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

Nowa siedziba 

Poradnia mieści się w zmodernizowanym budynku B Szkoły Podstawowej nr 340. Do dyspozycji ma dwa piętra - 17 gabinetów, salę integracji sensorycznej, salę ruchowa, salę konferencyjną oraz pomieszczenia obsługujące: recepcja, poczekalnia, pomieszczenia higieniczno- sanitarne, pomieszczenia administracji, magazyny oraz zaplecze z wydzielonym pokojem socjalnym, szatnią dla personelu i archiwum. W celu zapewnienia dostępności budynku osobom z niepełnosprawnościami rozbudowano budynek o zewnętrzny dźwig osobowy. Winda została wykonana przy wejściu głównym do Poradni. Winda jest dostępna z poziomu terenu i będzie obsługiwała poradnię oraz dodatkowo piwnicę szkoły. 
Wartość modernizacji budynku na rzecz poradni wynosiła 3 333 035,67 zł brutto.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Poradnia obejmuje swoim działaniem teren Natolina, Kabat, Moczydła, Grabowa, Pyr i Dąbrówki. Udziela pomocy dzieciom, młodzieży, ich rodzicom, nauczycielom przedszkoli, szkół 
i placówek mających siedzibę na terenie działania poradni oraz klientom nie uczęszczającym do placówek, ale zamieszkałych w rejonie poradni.  Potencjalnie ma prawie 14 tysięcy potencjalnych klientów. Faktycznie w skali roku przyjmuje ponad 2,5 tysiąca dzieci i ok. 1600 dorosłych. Korzystanie z usług poradni jest dobrowolne i bezpłatne. 

W poradni są zatrudnieni psycholodzy, pedagodzy, logopedzi i neurologopedzi. Od kwietnia 2015 r. prężnie działa Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Utworzono także Ursynowskie Centrum Doradztwa Zawodowego.

Wszystkie informacje o ofercie poradni.
 

Zobacz galerię (10 zdjęć)