Wydarzenie

null

Powiew wolności - spotkanie autorskie towarzyszące wystawie tkaniny artystycznej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.09.2021 18:30 - 02.09.2021 20:30
DOK Ursynów, al. KEN 61

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów zaprasza na spotkanie autorskie 2.09 na godz. 18.30, w galerii „Środek Tkaniny” towarzyszące wystawie „Powiew wolności” Aleksandry Giros, urodzonej na Białorusi artystce, która ze względu na sytuację polityczną w rodzimym kraju, obecnie przebywa w Polsce.

Wystawa inauguruje tegoroczną edycję Festiwalu Sztuki Włókna KOWARY i jest prezentacją najnowszych prac artystki, stworzonych z myślą o przestrzeni naszej galerii.

W pracach Aleksandry Giros odnajdujemy zafascynowanie dawną techniką tekstylną jaką jest filcowanie. Artystka traktuje ją jako podstawę do swoich twórczych poszukiwań. Praca z naturalnymi włóknami takimi jak wełna i jedwab, oraz użycie roślinnych barwników stanowi inspirację w poszukiwaniach własnego języka wypowiedzi. Odbiorca odnajduje w Jej zwiewnych, barwnych tkaninach nadzieję i optymizm, tak bardzo potrzebne w tych niespokojnych czasach.

Niech POWIEW WOLNOŚCI niesie ze sobą wiarę w lepszą przyszłość!

Wstęp wolny.

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu, proszone są o kontakt tel. 22 125 56 03 do 27.08

 

Sprawdź lokalizację na mapie