null

Powraca Ursynowski Nordic Walking

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od najbliższej soboty (29 stycznia) 2021 roku powracają zajęcia w ramach cyklu „Ursynowski Nordic Walking”! Marsze z kijkami po Lesie Kabackim odbywać będą się w środy (dwie grupy dla seniorów), soboty i niedziele. Zajęcia są bezpłatne. Zachowane zostaną oczywiście wszystkie zasady bezpieczeństwa, związane pandemią COVID-19.

- Mieszkańcy Ursynowa bardzo sobie cenią zajęcia w ramach cyklu „Ursynowski Nordic Walking” i - o czym  jak świadczą dochodzące do nas sygnały - bardzo lubią w nich uczestniczyć, dzięki nim stają się sprawniejsi. Marsz z kijkami po lesie to świetna okazja, aby zadbać o swoją kondycję fizyczną i odporność, a także spędzić czas w miłym towarzystwie.
Serdecznie wszystkich zapraszam do udziału w środowych i weekendowych marszach po Lesie Kabackim – zachęca Piotr Zalewski, zastępca burmistrza Ursynowa odpowiedzialny m.in. za sport i rekreację.

Spacery po lesie

Organizator zapewnia sprzęt (kije – po 20 par na grupę) dla uczestników zajęć w każdej grupie. Marsz leśnymi ścieżkami prowadzi wykwalifikowana i doświadczona oraz wysoko oceniana przez uczestników instruktorka, która zapozna wszystkich chętnych z zasadami tej aktywności fizycznej oraz będzie doskonalić ich umiejętności.

Zostaną zachowane odpowiednie środki mające zapewnić bezpieczeństwo uczestników: kije są dezynfekowane, uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji dłoni (płyn zapewnia organizator) i zachowania 2-metrowych odstępów.

Prosimy o zwrócenie uwagi na stopień zaawansowania i sprawności uczestników w poszczególnych grupach i związane z tym szybsze lub wolniejsze tempo.

Jak się zapisać

Do zajęć można dołączyć zapisując się pod adresem e-mail: radom.marta@gmail.com lub u instruktorki bezpośrednio przed zajęciami – w przypadku pozostawania wolnych miejsc na liście. Decyduje kolejność zgłoszeń. Przed rozpoczęciem udziału w „Ursynowskim Nordic Walkingu” konieczne jest zapoznanie się z regulaminem zajęć i jego akceptacja, a także podpisanie formularza zgłoszeniowego. Dokumenty te będą dostępne na miejscu.
Zbiórka na zajęcia odbywa się u zbiegu ulic Kabackiej i Zaruby.

Program realizowany jest z inicjatywy i ze środków finansowych Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Dokładny harmonogram zajęć: 

  • Grupy sobotnie – nr 1 i 2

Grupa nr 1, grupa zdrowotna – soboty w godz. 13.45-15.15   (średnie tempo, średnia intensywność ćwiczeń)
Grupa nr 2, grupa nauka i szlifowanie techniki – soboty w godz.  15.30-17.00  (średnia intensywność)

  • Grupy niedzielne nr 3 i 4

Grupa nr 3, grupa intensywna  - niedziele  w godz. 13.45 – 15.15 (szybkie tempo + intensywne ćwiczenia)
Grupa nr 4, grupa zdrowotna – niedziele w godz. 15.30 – 17.00  (średnie tempo + średnia intensywność ćwiczeń)

  • Grupy środowe nr 5 i 6 – dla seniorów

Grupa nr 5, grupa seniorska 1 – środy w godz. 12.00-13.30 (średnie tempo + średnia intensywność ćwiczeń)
Grupa nr 6, grupa seniorska 2  –  środy w godz. 13.45-15.15 (spokojne tempo + nauka techniki)

W okresie od 2 lipca 2022 do 31 sierpnia 2022 r zajęcia grup sobotnich nr 1 i 2 będą zawieszone, zaś zajęcia grup niedzielnych nr 3 i 4 będą odbywały się w sobotę, w tych samych godzinach.

Zajęcia potrwają do 19 października.