null

Powrót seansów filmowych dla dorosłych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na żółtym tle na środku gwiazda, a w niej kobieta za kamera. Na górze napis seans na dole filmowy. Napis w kolorach czarno-białych

Powróciły bezpłatne seanse filmowe dla dorosłych. Zapraszamy na pierwszy z nich już 17 czerwca 2021 r. (czwartek) o godz. 20.00. Będzie to film NOMADLAND (USA, 2020, reż. Chloè Zhao) – zdobywca  3 Oskarów w 2021 roku.

Wstęp na podstawie bezpłatnych kart wstępu. Karty będzie można odebrać w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) 15 czerwca (wtorek) w godzinach 18.00-20.00 lub do ich wyczerpania.

UWAGA!
1. Podczas seansów filmowych odbywających się w ramach projektu pn. Seans Filmowy, obowiązują przepisy zawarte w REGULAMINIE KINA MULTIKINO URSYNÓW.
2. Prosimy o punktualne przybycie – seans bez reklam.
3. Kino dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
4. Na terenie kina obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Fern (Frances McDormand) pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek. Nomadland, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.Choć „Nomadland” pozostaje historią uniwersalną, w równym stopniu podejmuje współczesną problematykę. Coraz więcej osób w zglobalizowanych, kapitalistycznych społecznościach wybiera przecież życie z dala od systemu, zrywa z materializmem, wędruje z dobytkiem na plecach. Film Zhao uwiarygodniają autentyczne postaci nomadów ze wspomnianym Wellsem na czele, którzy stają się dla Fern przewodnikami oraz nauczycielami. Zanim Zhao sięgnęła po kamerę, wędrowała ich śladami przez Stany Zjednoczone i wnikała w specyficzną kulturę. Być może dzięki temu doświadczenie podróży – sprawa, która potrafi zmienić całe życie – jest na ekranie nie tylko fotogeniczne, ale i najzwyczajniej w świecie zrozumiałe. Trudno o lepsze świadectwo reżyserskiej dojrzałości.

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Nomadland+Zwiastun+nr+1+polski-55974

plakat seanse filmowe