Powstała Rada ds. Przedsiębiorczości przy Zarządzie Dzielnicy Ursynów

na pierwszym panie kilkanaście osób siedzących przy stole, kobiety i mężczyźni, na stole leżą dokumenty, notatniki, teczki, w tle okno z zasłoniętymi białymi żaluzjami
Autor: UD Ursynów

Wspieranie i rozwój przedsiębiorczości – tym będzie się zajmować Rada ds. Przedsiębiorczości. Głównym zadaniem powołanego komunikatem burmistrza Roberta Kempy organu opiniodawczego i doradczego jest wsparcie przy realizacji zadań kierowanych do osób przedsiębiorczych. To kolejne działanie promujące szeroko rozumianą przedsiębiorczość w naszej dzielnicy. Rada liczy 6 osób.

- Jednym z celów tej kadencji jest wsparcie osób przedsiębiorczych. To kierunek wyznaczony przez prezydenta m.st Warszawy, a jednocześnie wyraz troski oraz chęć wsparcia ze strony zarządu dzielnicy Ursynów w tak trudnym dla przedsiębiorczości czasie. Od zeszłego roku badamy potrzeby i oczekiwania w zakresie przedsiębiorczości, organizujemy spotkania informacyjne, warsztaty, szkolenia oraz wydarzenia dedykowane przedsiębiorczym mieszkańcom dzielnicy. Rada to kolejny pomysł, który realizujemy, aby działania dzielnicy były jeszcze bardziej efektywne i skuteczne mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

- Opinie przedsiębiorców dotyczące planowanych i realizowanych przez urząd zadań w zakresie przedsiębiorczości są niezwykle cenne. W ten sposób mamy pewność, że to co planujemy odpowiada potrzebom i oczekiwaniom grupy, do której te działania kierujemy. Radę tworzą osoby o zróżnicowanym profilu. Sześć osób, które będą nas wspierać, to ogromny potencjał wiedzy, doświadczenia i wartościowego spojrzenia na tematykę przedsiębiorczości – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Skład Rady ds. Przedsiębiorczości przy Zarządzie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy:

1. Karolina Ivaldi
  2. Dariusz Janik
  3. Kornelia Ligaszewska-Leśniak
  4. Paweł Lewantowicz
  5. Krzysztof Piasecki
  6. Mariusz Prządak

Na posiedzenia rady zapraszani będą również przewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów Michał Matejka oraz przewodnicząca Komisji Kultury, Komunikacji Społecznej i Przedsiębiorczości Olga Górna, inicjatorka powołania Rady ds. Przedsiębiorczości.

Planowana aktywność

Rada pełni funkcję organu opiniodawczo-doradczego przy Zarządzie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, w sprawach dotyczących współuczestnictwa mieszkańców w zarządzaniu dzielnicą w zakresie wspierania i rozwoju przedsiębiorczości. Członkowie rady pełnią swoje funkcje społecznie. Rada będzie spotykać się co najmniej raz na kwartał.