null

Pożegnanie z lodowiskiem na Zielonym Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zadaszone lodowisko
Autor: UD Ursynów

​​​​​​​Zakończyła się realizacja zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego „Lodowisko na Ursynowie sezonowe i darmowe”. Lodowisko cieszyło się bardzo dużą popularnością. Przez cały czas funkcjonowania, od 28 grudnia 2022 roku, odnotowano 26 049 wejść uczestników.

Korzystanie z lodowiska było darmowe. Nieodpłatnie wypożyczyć można było także łyżwy w różnych rozmiarach, kaski i specjalne „jeździki” do nauki jazdy.

Uczestnicy wysoko oceniali przygotowanie tafli, profesjonalną i sympatyczną obsługę i frajdę z jazdy.
Od 28 grudnia 2022 roku do końca stycznia 2023 roku odnotowano 12 573 wejść, w lutym liczba ta wyniosła 9870, a w marcu wejść było 3606.

- Bardzo się cieszę, że dzięki temu projektowi mogliśmy zapewnić mieszkańcom wyjątkowe miejsce do uprawiania aktywności fizycznej. Było widać nie tylko rywalizację sportową ale również radość i frajdę na uśmiechniętych twarzach łyżwiarzy radośnie mknących po lodzie. Mnie szczególnie cieszy to, że z lodowiska korzystały osoby w różnym wieku: najmłodsi, starsi, seniorzy, a nawet całe rodziny” – podsumowuje funkcjonowanie lodowiska zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski, zajmujący się m.in. sprawami sportu i rekreacji. 

Zadaszone lodowisko o wymiarach 40 x 18 metrów ustawione było na działce obok Dzielnicowego Ośrodka Kultury „Ursynów” przy ul. Kajakowej 12 b. Na prośbę mieszkańców udało się rozpocząć realizację projektu jeszcze w 2022 roku. Lodowisko działało od 28 grudnia 2022 do 19 marca 2023.

Pierwotnie zaplanowano, że atrakcja dostępna będzie do końca marca, ale dłuższe  funkcjonowanie lodowiska uniemożliwiło nadejście wysokich, wiosennych temperatur (powyżej 10 stopni). Spowodowały one topnienie tafli ślizgawki. Dlatego konieczne było podjęcie decyzji o jego wcześniejszym zamknięciu.