null

Prawie 3,5 mln zł na zieleń!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na piewrszym planie widać wszystkich uczestników ogłoszenia wyników BO 2024, są to mężczyźni i kobiety oraz dójka małych chłopców, wszyscy sa ustawieni na scenie w tel widac napis na niebieskim tle Budżet Obywatelski zgłaszam głosuję korzystam

Znamy wyniki głosowania w 10. edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku do podziału było 6 mln zł. Ponad połowa zostanie przeznaczona na zieleń miejską. W sumie 21 projektów na Ursynowie zrealizujemy w 2024 roku.

Głosowanie trwało od 15 do 30 czerwca. W tegorocznej edycji mieszkańcy mogli wybierać spośród 60 projektów. Udział w głosowaniu wzięło 5937 osób. Ostatecznie do realizacji wybrano 21 propozycji. Wyniki głosowania są dostępne na stronie https://bo.um.warszawa.pl.

- Dziękuję za każdy zgłoszony pomysł i każdy oddany głos. Bardzo cieszy mnie to, że możemy realizować pomysły mieszkańców. To bardzo ważne, żebyśmy wspólnie decydowali o tym, jak ma wyglądać nasza dzielnica – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. – Zarząd koncentruje się w ostatnich latach przede wszystkim na zieleni i oświacie. Tym bardziej cieszy to, ze najwięcej osób zagłosowało na pomysły dotyczące zieleni – dodaje.

Zwycięskie projekty

Zwycięskie projekty zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 lipca 2023 r. w Pałacu Kultury i Nauki. Wyniki zaprezentowali koordynatorzy ds. budżetu obywatelskiego oraz autorzy projektów z tej i poprzednich edycji.

Najwięcej osób - 3374 - zagłosowało na projekt Więcej zieleni na Ursynowie. Najdroższy projektem na Ursynowie też dotyczy zieleni - Poprawa estetyki i użyteczności ursynowskich parków i skwerów (Park Jana Pawła II, Park Przy Bażantarni, Park Lasek Brzozowy, Skwerek Złotówki, Olkówek). Jego koszt to 984 140,00 zł.

Ponownie wygrał projekt dotyczący budowy lodowiska na Ursynowie oraz organizacji seansów filmowych pod chmurką. Wśród 21 zwycięskich projektów są także m.in. bezpłatne wejściówki na basen i siłownię, czy bezpłatne zajęcia dla dzieci w domach kultury.

 

na piewrszym planie widać wszystkich uczestników ogłoszenia wyników BO 2024, są to mężczyźni i kobiety oraz dójka małych chłopców, wszyscy sa ustawieni na scenie w tel widac napis na niebieskim tle Budżet Obywatelski zgłaszam głosuję korzystam
Zobacz galerię (3 zdjęć)
na pioewrszym panie widaś slajd w przyciemnionej sali po lewej stronie stoją dwie kobiety na slajdzie widać z góry ulicę i po obu jej stronach zieleń drzewa w tle widać bloki
na pierwszym planie widać salę jest ciemno po lewej stronie stają dwie kobiety zwrócone na slajd na którym widać ścianę budynku na ścianie sa dwa okna i namalowane murale "Witam gospodarza domu ul. Alternatywy 4", ul. Cynamonowa ul. Kulczyńskiego ul. Rosoła