Wydarzenie

null

Projekcja filmu dla dzieci „Dziki Zachód Calamity Jane” w „Alternatywach"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.02.2022 11:00 - 07.02.2022 12:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

W ramach programu „Kulturalna zima na Ursynowie” zapraszamy dzieci na film „Dziki Zachód Calamity Jane”. Jest to historia 12-letniej Marthy Jane, która musi zająć się swoim rodzeństwem, kiedy jej ojciec zostaje ranny w poważnym wypadku podczas kierowania konwojem na zachód Stanów Zjednoczonych.

Sfrustrowana ograniczeniami związanymi z płcią, Martha Jane postanawia przebrać się za chłopca, aby lepiej wypełniać swój obowiązek wobec rodziny, a także realizować pragnienie wolności i przygody. Pewnego dnia zostaje niesłusznie oskarżona o kradzież. Postanawia uciec, zdeterminowana, żeby udowodnić swoją niewinność.

Bilety w cenie 10 zł dostępne online.

Na grafice znajduje się kadr z filmu rysunkowego dla dzieci. Grafika przedstawia siedzącą na koźle dyliżansu dziewczynę i chłopaka. Dziewczyna trzyma lejce i ma podekscytowany wyraz twarzy, natomiast chłopak trzyma się za czapkę i jest wyraźnie przestraszony.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.