null

Przed wyborami urząd pracuje dłużej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie widoczne jest stanowisko odbiorcze w jasnych kolorach oraz z szybką a w tle widoczne jest wejście.
Autor: UD Ursynów

W związku z wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Referendum Ogólnokrajowym, które odbędą się 15 października 2023 r. Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich w dniach 2-12 października 2023 r. będzie pracowało dłużej - do godziny 18.00.

- Warszawa ma ogromną moc przyciągania. W naszym mieście od zawsze mieszkają warszawiacy z urodzenia i z wyboru. Z myślą o tych ostatnich wydłużamy godziny pracy stanowisk, przy których można załatwić sprawy wyborcze. Dzięki temu osoby, które nie są zameldowane w stolicy, będą miały więcej czasu na dopełnienie formalności związanych z chęcią głosowania w Warszawie – mówi Jakub Berent, zastępca burmistrza Ursynowa.


We wszystkich Delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicach oraz w siedzibie przy ul. Leona Kruczkowskiego 2 będzie możliwość załatwienia spraw związanych z wyborami, czyli ujęciem w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania właściwym dla adresu stałego zamieszkania, wydaniem zaświadczenia o prawie do głosowania oraz zmianą miejsca głosowania. 


Jednocześnie przypominamy, że bez konieczności wizyty w urzędzie można za pośrednictwem usługi online zmienić miejsce głosowania.