Wydarzenie

null

Przygoda z tatą i mapą z okazji Dnia Ojca

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.06.2022 10:00 - 19.06.2022 14:00
Na pierwszym planie trzech uczestników (mężczyzn) gry miejskiej, zima, słoneczna pogoda wszyscy w zimowych ubraniach
Przygoda z tatą i mapą z okazji Dnia Ojca

W siedmiu miastach poszukiwacze skarbów wyruszą w pełną atrakcji misję. Wszystko dzięki grze miejskiej „Przygoda z tatą” organizowanej z okazji Dnia Ojca. Mieszkańcy Warszawy, którzy nie mają jeszcze planów na długi weekend mogą znaleźć się na tropie dobrej zabawy. Czekają zagadki, ciekawe konkurencje oraz koncerty. Udział jest darmowy.

Rodzinne wydarzenie wystartuje 19 czerwca o godzinie 10 na warszawskim Ursynowie, a dokładniej spod rektoratu SGGW znajdującego się na Starym Kampusie (ul. Nowoursynowska 166). Do pokonania jest 10 konkurencji takich jak wspólne wiosłowanie na ergometrze, rzuty do kosza, rodzinna sztafeta, ale też zagadki dotyczące lokalnej historii. Kolejność wykonywanych zadań jest dowolna, ale najpierw trzeba odnaleźć się patrząc na mapę.

Udział mogą wziąć drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do wspólnego przeżywania przygód mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Można biegać, spacerować, a uczestnicy do 13 roku życia mogą poruszać się na hulajnogach lub rowerkach. Najważniejsze jest to, żeby dobrze się bawić i wspólnie spędzać czas.

- Praca i dodatkowe zajęcia sprawiają, że na co dzień mamy mało czasu dla siebie. Dlatego korzystając z kilku wolnych dni warto zrobić coś wspólnie. Pokażmy naszym dzieciom, że potrafimy dobrze się bawić, albo zaprośmy swoich rodziców na wspólny spacer z odrobiną przygody – mówi Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa, koordynator wydarzenia odbywającego się w stolicy.

Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.
Docierając do mety i oczekującym na kolejne drużyny czas umili koncert zespołu „Mamy Śpiewamy”, który porwie nawet najbardziej zmęczonych podróżników, którzy przejdą się po alejkach Ursynowa.
Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/warszawa/.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/436223627918795

Plan wydarzenia:

  • 8:00 – 9:45 – biuro zawodów – odbiór pakietów startowych
  • 10:00 – start gry miejskiej „Przygoda z Tatą”
  • 12:30 – koncert „Mamy Śpiewamy” – wspólna zabawa rodzin przy muzyce
  • 13:30 – losowanie nagród