Przyjdź na ostatnią w tym roku zbiórkę krwi

Krwiobus - mobilny punkt poboru krwi w kolorze biało-czerwonym, stoi na przystanku w tle budynek Multikina przy al. KEN
Przyjdź na ostatnią w tym roku zbiórkę krwi | Autor: UD Ursynów

Jest jeszcze szansa, aby podarować to, co najcenniejsze. W sobotę 26 listopada, w godz. 9.00 - 14.00 zapraszamy na ostatnią w 2022 roku zbiórkę krwi, organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Wszystkie ręce na pokład!

Podczas akcji odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie czekał na wszystkich gotowych podarować najcenniejszy dar, jakim jest krew, na przystanku METRO IMIELIN 04 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Obecnie brakuje szczególnie krwi grupy 0Rh-. W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Oddając krew, ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Pokażmy, że potrzebujący mogą na nas liczyć!

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał w marcu 2017 roku. Liczy ponad 60 członków. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie: https://krewkiursynow.org.pl/.