Wydarzenie

null

Pszczoły i drzewa. Spotkanie literackie dla dzieci z Piotrem Sochą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.09.2023 11:00 - 24.09.2023 12:00
UCK Alternatywy, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie z Piotrem Sochą – niezwykle cenionym ilustratorem, twórcą wielkoformatowych albumów „Pszczoły" i „Drzewa", które przetłumaczone zostały na ponad dwadzieścia języków! Wydarzenie współorganizuje Ursynoteka.

Ilustracje Sochy, choć wyglądają niczym wyjęte z dawnych atlasów botanicznych, ożywają pod wpływem odważnie skomponowanych barw i różnorodnych kształtów, przyciągają bogactwem detali i misterną konstrukcją. Socha pracuje nad jedną książką około dwóch lat. Zarówno „Pszczoły", jak i „Drzewa" są swoistym hołdem oddanym przyrodzie – pokazując wewnętrzny system zależności, uczą szacunku i zwracają uwagę na przyszłość planety. Obie publikacje zdobywają międzynarodowe nagrody i świetnie sprzedają się za granicą. Oprawione w ramki ilustracje z „Pszczół" zdobią ściany sklepu z miodami i produktami pszczelarskimi w dalekiej Tasmanii. „Pszczoły" zostały wpisane na listę Białych Kruków, czyli najbardziej godnych uwagi książek dla dzieci z całego świata, przygotowywaną przez specjalistów z Internationale Jugendbibliothek.

Wejściówki (5 zł) pobieramy tylko dla dzieci, opiekunowie wchodzą bez wejściówek. Bilety są dostępne na stronie. 

Grafika do informacji. Szczegóły w treści.