null

Race Around Poland ruszy z Ursynowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kolarz widoczny od tyłu, jadący zakręcającą w prawo drogą. Po lewej stronie widoczne wzniesienie

Pierwsza edycja najdłuższego wyścigu kolarskiego non-stop w Polsce wystartuje z Warszawy, a konkretnie z parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 lipca 2021 roku, a zawodnicy będą startować od godz. 6.00 do 17.00. Trasa wyścigu biegnie wzdłuż granicy Polski i ma w sumie 3600 kilometrów i 30 000 metrów przewyższenia. 

Jednym z organizatorów wyścigu jest Remek Siudziński (Ultrakolarz), a inspiracją do stworzenia Race Around Poland były wyścigi organizowane za granicą, z Race Across America na czele. 

- Zależy nam, aby wyścig był zorganizowany perfekcyjnie, dlatego zaczęliśmy prace nad nim półtora roku przed startem. Myślę, że mamy najbardziej atrakcyjny pakiet startowy w tego typu wyścigach. Zależy nam na dostarczeniu uczestnikom jak najwięcej aktywności fizycznej, ale też zabawy. Cieszymy się, że Urząd Dzielnicy Ursynów zaangażował się w nasz projekt i będzie gościł na starcie honorowym kolarzy tego ekstremalnego wydarzenia - mówi Remek Siudziński.  

Wydarzenie patronatem objął burmistrz Ursynowa. Start honorowy odbędzie się na terenie parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów, a odprawa zawodników w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.  

- Ursynów to dzielnica rowerzystów. Cieszę się, że organizatorzy RAP zaproponowali, aby honorowy start i meta pierwszej tego typu imprezy w Polsce miały miejsce przy ursynowskim ratuszu. To kolejna promocja zdrowego stylu życia w naszej dzielnicy. Pozytywny efekt widać już w zapoczątkowanych w maju weekendowych przejazdach rowerowych, z cyklu Rowerowe Okrążenie Ursynowa – mówi Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Ursynowa. 

Podczas wydarzenia Urząd Dzielnicy Ursynów udostępni teren parkingu wszystkim podmiotom związanym ze sportem i rekreacją rowerową. Będzie możliwość wystawienia nieodpłatnie swojego stoiska. Zainteresowanych prosimy o kontakt: sport@ursynow.pl 

O wyścigu RAP

Trasa Race Around Poland jest jedna i daje każdemu możliwość zmierzenia swoich możliwości. Minimalny dystans do ukończenia wyścigu to 300 km, z metą na pierwszym punkcie kontrolnym, w Hrubieszowie. Wyścig można ukończyć po dowolnej wielokrotności 300 km, bo tak rozmieszczone są punkty kontrolne. 
RAP to połączenie dwóch światów – maratonów ze wsparciem i bez wsparcia. Obie opcje są dostępne. Można także jechać solo albo w sztafecie złożonej z rodziny, przyjaciół lub pracowników firmy. Limit na ukończenie pełnego dystansu solo to 12 dni, a w sztafecie 8 dni. 

RAP Challenge 300

Wyścig ma inspirować nie tylko doświadczonych kolarzy, ale każdego, kto chce podjąć wyzwanie. Krótszą trasę - RAP Challenge 300 - można pokonać także solo lub w sztafecie. To wyścig z trasą 300 km, ze startem i metą w Warszawie, oraz limitem 24 h. 

Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: https://racearoundpoland.pl/pl

Kolarz widoczny od tyłu, jadący zakręcającą w prawo drogą. Po lewej stronie widoczne wzniesienie
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Dwóch kolarzy stojących tyłem z rowerami, na tle zachodzącego słońca. Sylwetki są ciemne, a niebo szare z widocznym blaskiem słońca
Na pierwszym planie widoczne lusterko samochodu. Na drugim, po prawej stronie, dwóch kolarzy w trasie. Jadą po lokalnej drodze. Daleko w tle widoczne zabudowania
Sylwetka kolarza widoczna od pasa w górę, z wyciągniętą ręką do tylu. Odbiera bidon z wodą
Mapa Polski z zaznaczoną na czerwono trasą wyścigu Race Around Poland