null

Rapowe święto na Ursynowie – mamy wejściówki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
scena na scenie czterech muzyków, trzymają mikrofony, w tle po prawej stronie grafika DIXON37 oraz rozstawione instrumenty
Dixon37 podczas Dni Ursynowa 2022 | Autor: Radek Zawadzki

Zapraszamy na pierwszą edycję „Nasz Hip-Hop Festiwal”. Koncert odbędzie się już 9 września (piątek), o godz. 18.00, w Arenie Ursynów. Na scenie wystąpią znani artyści, mi.in. zespół Dixon37, Peja, czy Hemp Gru. Wydarzenie jest realizacją zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, autorstwa Katarzyny Anny Bornowskiej – radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz burmistrza Ursynowa, Roberta Kempy.

Festiwal i wejściówki

Ursynów nazywany jest kolebką warszawskiego hip-hopu, dlatego jest naturalnym miejscem organizacji festiwalu. W sumie na scenie wystąpi 13 zespołów: Hemp Gru, Peja/Slums Attack, Polska Wersja, Dixon37, Ero JWP, Małach/Rufuz, Dupek P56, Nizioł, Macięty, BugiWTH, Endriu, Lasio Compania oraz zespół, który wygra konkurs.

Wejściówki na koncert są darmowe. Zainteresowanie było tak duże, że 350 wejściówek zostało rozdysponowanych za pośrednictwem portalu Biletyna.pl w 12 minut. Ale jest jeszcze możliwość zdobycia kolejnych kilkudziesięciu wejściówek. Będziemy je rozdawać od poniedziałku, 5 września do czwartku, 8 września. Aby zdobyć wejściówkę będzie trzeba poprawnie odpowiedzieć na pytanie zadane na profilu dzielnicowym na FB. Śledźcie go od godz. 12.00 do 16.00. Kto pierwszy, ten lepszy. Odpowiedzi będzie trzeba przesyłać na adres: naszfestiwal@ursynow.pl

Nowy hip-hopowy mural

Mural prezentujący najbardziej znane płyty wykonawców związanych z naszą dzielnicą jest już prawie gotowy. Powstał na murze przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 330, od strony ul. Migdałowej. Zaprojektował go i wykonał światowej sławy artysta, Daniel Kaliński „Chazme718”.