null

Razem po zdrowie! Zapraszamy na 16. Onkobieg

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie widać biegaczy kobiety i mężczyźni ubrano w koszulki biegu
Onkobieg

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zaprasza na najważniejszy bieg w roku “16 Onkobieg - Razem po zdrowie!”. Odbędzie się 10 września 2023 r. o godz. 11.00. Zapisy już ruszyły.

“Onkobieg - Razem po zdrowie!” to wydarzenie z piętnastoletnią tradycją, tworzone z myślą o pacjentach onkologicznych. 

- Wiedząc z jakimi trudnościami mierzą się pacjenci każdego dnia, w tak symboliczny sposób, jakim jest bieg, wyrażamy solidarność z nimi i ich bliskimi. Chcemy uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby innych i uświadamiać ich w zakresie profilaktyki – mówi Kamil Dolecki, organizator i prezes stowarzyszenia.

Podobnie jak w ostatnich latach, biegacze będą mogli wybrać, w jakiej formule biegu zechcą wziąć udział: stacjonarnie – wyznaczoną trasą w Warszawie lub wirtualnie – dowolną trasą wybraną przez siebie. Podczas tegorocznej edycji Onkobiegu, organizatorzy szczególną uwagę zwrócą na rehabilitację pacjentów oraz osób, które leczenie mają już za sobą. 

- Leczenie onkologiczne niesie ze sobą wiele wyzwań dla pacjentów. W tym roku chcemy wyeksponować ich potrzeby związane z rehabilitacją ruchową a także społeczną” - dodaje Ewa Styś, organizatorka i członkini Stowarzyszenia Sarcoma. 

Rejestracja uczestników odbywa się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej www.onkobieg.pl i potrwa od 23 maja do 15 sierpnia lub do wyczerpania pakietów. Osoba rejestrująca się będzie miała do wyboru jeden z biegów, które odbędą się 10 września - bieg w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii o godzinie 11.00 lub bieg wirtualny, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. 

Przy wyborze biegu wirtualnego to uczestnicy decydują o swojej trasie. Ważne, aby zadeklarowany dystans podczas godzinnej aktywności zamknąć w godz. 7.00 – 12.00.

Organizatorzy zapraszają także na transmisję live ze studia w Warszawie, w którym prowadzone będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi - lekarzami, pacjentami tak, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej i edukacji w zakresie profilaktyki. Onkobieg to projekt całoroczny, którego ideą jest solidarność z pacjentami w trakcie terapii i ich bliskimi, pomoc socjalna dla najbardziej potrzebujących oraz profilaktyka zdrowotna. Dzięki środkom finansowym zebranym od partnerów i darowiznom od biegaczy, stowarzyszenie zrefunduje dojazdy do szpitali na diagnozę i leczenie, rehabilitację oraz protezy kończyn dla pacjentów po amputacji. Na przestrzeni 15 lat stowarzyszenie zebrało 1 150 000 zł i wsparło ponad 320 pacjentów i ich bliskich.