Wydarzenie

null

Recital autorski Pawła Ruszkowskiego „Słowem wszystko”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.12.2022 19:00 - 09.12.2022 20:00
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

Recital będzie prapremierą dwóch nowych albumów z autorską muzyką Pawła Ruszkowskiego do poezji; ich wspólny tytuł – SŁOWEM WSZYSTKO. Muzyk interpretuje wiersze B. Leśmiana, F. Faleńskiego, Cz. Miłosza, A. Zagajewskiego, E. Stachury, A. Kamieńskiej, W. Młynarskiego, J. Pietrzyckiego, a także utwory K. Prestona i W. Shakespeare’a w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka. Wstęp wolny. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc.

Jako dodatek pojawi się pieśń napisana wespół z Antonim Murackim i kilka osobistych wersetów.

Jest więcej niż prawdopodobne, że – zwyczajem artysty – podczas koncertu nie zabraknie podróży w inne muzyczne światy:  zagraniczne evergreeny i wątki kaszubskie.

Paweł Ruszkowski – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer. Kojarzony głównie z solową działalnością w nurcie poezji śpiewanej, jest jednocześnie muzykiem otwartym na wszelkie inspiracje i eksperymenty, współpracującym z wieloma artystami. Ma na swoim koncie cztery autorskie wydawnictwa („Ars poetica”, „Kamiszczi”, „Lilije” i „Absencja”), a nowy dwupłytowy album „Słowem wszystko” będzie miał oficjalną premierę jeszcze przed końcem tego roku.

Współtworzył także kilkanaście innych płyt. Regularnie koncertuje w całej Polsce – solowo i w ramach większych wydarzeń. Kilkukrotnie wystąpił także dla Polonii w Niemczech i Austrii. Jest laureatem wielu festiwali i przeglądów piosenki, szczególnie tych skupionych na słowie poetyckim. Ważną częścią jego artystycznej drogi jest promowanie kultury i języka rodzimych Kaszub, m. in. poprzez śpiewanie kaszubskiej poezji, a także tłumaczonych na język kaszubski przebojów. Oprócz działalności artystycznej podejmuje też pracę pedagogiczną z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, a także osobami z niepełnosprawnością. Mieszka i tworzy w rodzinnej Kościerzynie.

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o kontakt pod nr. tel. 22 1255602 do 6.12.2022 r.

Wstęp bezpłatny.

Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc od 2.12 pod numerem telefonu 22 125 56 02.

Plakat do wydarzenia

 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.