null

Rekrutacja wolontariuszy do Punktów Szczepień Powszechnych w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wolontariat w Punktach Szczepień Powszechnych

Od 14 maja zaczną działać cztery warszawskie punkty szczepień powszechnych, gdzie mieszkańcy będą mogli otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19. W ich obsługę zaangażowali się już lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Miasto Stołeczne Warszawa rusza z rekrutacją wolontariuszy, którzy zostaną zaangażowani w organizację szczepień.

W Warszawie będą działać cztery Punkty:

  • Stadion Legii,
  • Hala Sportowa OSiR Targówek,
  • Białołęcki Ośrodek Sportu,
  • Wawerskie Centrum Kultury.

Do funkcjonowania każdego z nich niezbędne jest wsparcie wolontariuszy. Ich działania umożliwią przyjmowanie większej liczby pacjentów i ich sprawną obsługę, a tym samym przyczynią się do szybszego powrotu do normalności, za którą wszyscy tęsknimy.

Do wolontariatu zaprasza Prezydent Rafał Trzaskowski
- Wesprzeć działania Punktów mogą wszystkie osoby powyżej 18 roku życia, które zgłoszą taką chęć. Nie trzeba być związanym z sektorem służby zdrowia. Wystarczy dyspozycyjność, zmysł organizacyjny i gotowość do pomocy. Punkty będą działać przez 7 dni w tygodniu, a dzięki wsparciu wolontariuszy zapewnimy sprawną obsługę wszystkich mieszkanek i mieszkańców, którzy przyjdą się zaszczepić. Warszawianki i Warszawiacy, zwracam się do Was z serdeczną prośbą – zgłoście się na wolontariat na www.ochotnicy.waw.pl, dołączcie do zespołu i pomóżcie zaszczepić innych!

Zadania dla wolontariuszy w Punktach Szczepień Powszechnych
Osoby zaangażowane w wolontariat będą miały za zadanie m.in. udzielać informacji osobom zgłaszającym się na szczepienie, organizować kolejki do rejestracji i szczepień, pomagać przy wypełnianiu formularzy czy kierować do odpowiednich stanowisk szczepień. W każdym z Punktów mogą pojawić się jeszcze dodatkowe zadania związane z organizacją przebiegu szczepień masowych, przy których będą pomagać wolontariusze.

Jak się zgłosić?
Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 18 rok życia. Punkty będą działać w godzinach 8:00-18:00 od poniedziałku do niedzieli, wystarczy być dyspozycyjnym przez kilka godzin w tygodniu, aby pomóc w ich funkcjonowaniu. Wymogiem wobec osób zgłaszających się na wolontariat jest dobry stan zdrowia i gotowość do bycia zaszczepionym (wolontariusze również będą szczepieni). Od wolontariuszy wymagane będzie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego.
Zgłoszenia na wolontariat (do konkretnego Punktu) przyjmowane są przez Miejski Portal Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl.

Co zapewniamy wolontariuszom?
Wolontariusze zostaną ubezpieczeni oraz wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Dodatkowo otrzymają koszulki identyfikacyjne. Z każdym wolontariuszem zostanie podpisane porozumienie o współpracy na podstawie którego zostanie wystawione zaświadczenie o wolontariacie (wraz z liczbą przepracowanych godzin). Osoby, które jeszcze się nie szczepiły, będą mogły jako wolontariusze otrzymać szczepionkę. Organizatorami wolontariatu są Ośrodki Pomocy Społecznej w dzielnicach, na terenie których znajdują się Punkty.

Zgłoś się i pomóż zaszczepić innych!