Wydarzenie

Retro Mahjong Taikai 2020. Międzynarodowy turniej japońskiego mahjonga riichi

22.02.2020 09:30 - 22.02.2020 10:00
DOK Ursynów, ul. Kajakowa 12b, Warszawa
Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b) zaprasza na Retro Mahjong Taikai 2020. Międzynarodowy turniej japońskiego mahjonga riichi. Mahjong to tradycyjna chińska gra strategiczno-logiczna dla 4 osób. Rozgrywką przypomina połączenie karcianego remika z pokerem lub planszowego rummikuba. To nie jest zdejmowanie par. Retro Mahjong Taikai jest przedsięwzięciem, które ma na celu powrót do korzeni mahjonga w Polsce oraz z założenia ma oddawać ducha „retro”. Do gry będą używane wyłącznie bambusowe zestawy (współcześnie używa się plastiku) oraz rekwizyty, których bardzo rzadko używa się na obecnej scenie turniejowej. Zostanie zastosowany inny system punktowy niż ten oficjalnie przyjęty przez European Mahjong Association. Również zasady ulegną zmianie. Obecnie duża część środowiska graczy nie pochwala panujących zasad w Europie, dlatego na Retro Mahjong Taikai będę używane stare zasady, lekko zmodyfikowane aby jeszcze bardziej oddać klimat „retro”. Kontakt: tel. 22 125 56 03, www.dokursynow.pl UWAGA: Zapisy odbędą się przez stronę internetową www.turnieje.mahjong.waw.pl od 22.01. Obowiązuje wpisowe w wysokości 30 zł!

Sprawdź lokalizację na mapie

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap