
Z okazji 130. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci Brunona Schulza przed Urzędem Dzielnicy Ursynów (od strony al. KEN) otwarta została wystawa poświęcona życiu i twórczości ambasadora polskiej kultury na świecie.
Bruno Schulz prawie całe swoje życie spędził w małym miasteczku położonym niedaleko Lwowa – Drohobyczu. Z tym miejscem związana jest także jego twórczość literacka i plastyczna. Dzięki niebanalnemu sposobowi kreowania świata przedstawionego, polegającego na zastosowaniu przez Schulza metody "mityzacji rzeczywistości", zalicza się pisarza do najoryginalniejszych twórców XX wieku.
W 2022 roku przypada 130. rocznica urodzin i 80. rocznica tragicznej śmierci Brunona Schulza, człowieka o niezwykłej wyobraźni, inteligencji i kreatywności, piszącego z podziwem o Józefie Piłsudskim, zaprzyjaźnionego z najwybitniejszymi polskimi pisarzami, artysty o żydowskich korzeniach, który - wraz z Julianem Tuwimem i Antonim Słonimskim - trwale zapisał się na kartach polskiej literatury i z pewnością zasługuje na miano ambasadora polskiej kultury na świecie – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Senatu ustanawiającej rok 2022 Rokiem Brunona Schulza.
Wystawę można oglądać do 18 listopada.